• URODZINY U PROMYCZKÓW

• W piątek odbyły się urodzinki naszych cudownych 3-latków. Dzień pełen pozytywnych emocji, zabaw i świętowania :-)
            Kochani solenizanci! Z okazji 3 urodzin składamy Wam życzenia: Uśmiechu, zdrowia, radości, Mnóstwa prezentów i gości, Przyjaźni wielkich i małych, Wielu przygód niebywałych, Uśmiechu wesołego i wszystkiego, Wszystkiego najlepszego 🙂

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - PROMYCZKI

• 20 WRZEŚNIA TO DZIEŃ WYJĄTKOWY - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. PRZEDSZKOLE TO WAŻNY ETAP W ZYCIU KAŻDEGO DZIECKA.

Tego dnia organizujemy dla maluchów wspaniałe zabawy. To dzień, który  dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

• Spacer po lesie - prowadzenie obserwacji przyrodniczych , podawanie nazw roślin i zwierząt mijanych w czasie spaceru. Wykonanie podczas spaceru ćwiczeń usprawniających koordynację ruchową .

• Aniołki przez cały tydzień zajmowały się pszczelą tematykę. Poznały trud pszczelej pracy, rolę jaką pełnią te małe owady. Znają różne rodzaje miodu oraz pozostałe pszczele wytwory jak kit czy wosk. Dzieci obserwowały pracę pszczół w ogrodzie i wykonały dla nich poidełka. Dzięki uprzejmości pana Fludra mogły zobaczyć podkurzacz, strój pszczelarza oraz ramkę z woskiem a nawet miodem za co serdecznie dziękujemy.

• KRAINA KRASNOLUDKÓW - DZIEŃ MAMY

• Moja Mama jest najpiękniejsza

i z wszystkim Mam najmądrzejsza.

a jej serduszko złote, dla mnie bije z ochotą.

Kocham mamusię nad życie

i powiem jej skrycie na uszko,

że jest moją cudowną wróżką,

która czaruje moje życie

by żyło mi się wyśmienicie!!!

26 maja - Dzień Matki, jedyny dzień w roku, kiedy obchodzimy święto naszych kochanych, cudownych Mam.

Nie skupiajmy się jednak na tym jednym dniu.

Kochajmy Mamy i okazujmy im to przez cały rok!

Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia w tym szczególnym dniu.

Ile kwiatków w maju,

Ile szczęścia w raju,

Tyle radości i słodyczy

Kochający synek(córeczka) Mamusi życzy!!!!

• Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci aktywizują wszystkie sfery rozwoju. Polisensorycznie doświadczają otaczającego ich świata, dzięki temu ich rozwój przebiega harmonijnie, a one mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

• Promyki korzystają z ladnej pogody. Pobyt na podwórku również wykorzystujemy do nauki, dzieci poznały literkę Ł, ł, wykorzystały do tego znalezione skarby przyrody i ułożyły z nich poznaną literę. Dzieci znalazly kamień i odkryly ostatnio jak powstaje piasek, było to dla nich bardzo ciekawe doświadczenie. 🙂

• GRUPA GWIAZDECZKI - ZABAWY W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE

• Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie.Możliwości zabaw na świeżym powietrzu jest mnóstwo, zachęcamy więc do aktywności ruchowej.