• KRAINA KRASNOLUDKÓW

• ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NASZYCH NAJMŁODSZYCH Jesień w tym roku jest wyjątkowo piękna, a pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu i wspólnych spacerom. Zobaczcie jak Krasnoludki wykorzystały ten piękny jesienny czas. Spacer w poszukiwaniu pięknych, kolorowych liści spowodował uśmiech na wszystkich twarzach Krasnoludków.

• Tematyka tego tygodnia dotyczy domu. Gwiazdeczki wykonały piękną pracę plastyczną przedstawiającą  dom, rodzinę oraz wszystko, co jest bliskie sercu naszym małym artystom.

Gwiazdeczki uwielbiają aktywnie spędzać czas na placu zabaw oraz w przedszkolnym ogrodzie.

• Aniołki rozpoczęły tydzień patriotyczny od ćwiczeń ruchowych. Jak prawdziwi żołnierze na poligonie ćwiczyli wszystkie mięśnie i siłę płuc. A potem korzystaliśmy z ostatnich chwil i łapaliśmy jesienne słońce

• Gwiazdeczki w tym tygodni zajmowały się warzywami oraz przetworami. Poznały różne sposoby przetworzenia owoców i warzyw. Z ciekawością słuchały o tradycyjnym kiszeniu kapusty .

Przy okazji ćwiczyły motorykę małą.

• Metoda dobrego startu . Gwiazdeczki poznały piosenkę o koszyku z warzywami . Każda praca została wykonana w innym sposób. Dzięki temu każdy koszyczek miał inna fakturę. Następnie śpiewając piosenkę rysowały na tackach.

• Metoda dobrego startu - Poznanie wielozmysłowe literki" D". Wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych materiałów i faktur .

• GRUPA SŁONECZKA

• W ubiegłym tygodniu Słoneczka otworzyły koszyk Pani Jesień, w którym znalazły m.in. cebulę. Maluchy sprawdziły, jak cebula wygląda w środku, przygotowały zdrowy syrop z cebuli i nawet go spróbowały. Przedszkolaki poznały też dynię – określiły jej kształt, kolor, wygląd, a także wykleiły ją z kolorowego papieru.

• GRUPA PROMYCZKI DZIEŃ PAPIESKI

• Dzieci z przedszkola nie zapomniały o kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. 16 października Promyczki spędziły na rozmowach na temat życia i pracy Ojca Świętego. Wyrazem szacunku, wdzięczności oraz pamięci o Ojcu Świętym było utworzenie w tym dniu w przedszkolu specjalnej ściany upamiętniającej to wydarzenie. Z okazji Dnia Papieskiego Promyczki uczciły pamięć o Janie Pawle II śpiewając " Abba Ojcze" oraz "Zaufaj Panu już dziś".

• GRUPA SŁONECZKA DZIEŃ PAPIESKI

• W Piątek 16 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje. Wszyscy tego dnia mieli na sobie jakiś element ubioru w kolorze żółtym lub białym. Niektórzy wyglądali jak prawdziwe Słoneczka (:

• Zajęcia kreatywno-plastyczne utrwalające umiejętność logicznego myślenia i wycinania pojedynczych elementów

• GRUPA GWIAZDECZKI DZIEŃ PAPIESKI

• DZIEŃ PAPIESKI W PRZEDSZKOLU

"Jan Paweł był dla nas Ojcem, był dla nas Bratem

On zaopiekował sie całym swiatem.

On pokochał wszystkich żyjących.

On pocieszał ludzi ufajacych.

On pod swe skrzydła przygarniał nas-

zagubione owieczki..."

• Aniołki w tym tygodniu mają ręce pełne roboty. Najpierw robiliśmy kompoty, potem owocowe szaszłyki, a dzisiaj zajęliśmy się grzybami...jednak dość nietypowo, bo dzieci dowiedziały się że drożdże to tez grzyby i sprawdzały praktycznie czy drożdże lubią cukier. Przy okazji wykorzystaliśmy zaczyn i upiekliśmy tradycyjne drożdżowe placuszki, które wszystkim smakowały. Wykorzystując dary jesieni stworzyliśmy piękne ozdobne sówki, które od jutra będą ozdobą domów Aniołków

• W zdrowym ciele zdrowy duch! Takie hasło przyświeca Aniołkom w tym tygodniu😀 Najpierw zamykaliśmy witaminy w słoikach robiąc kompoty z polskich owoców, a potem ćwiczyliśmy wszystkie mięśnie. Pogoda nie rozpieszcza, ale my i tak dobrze się bawimy. A przy okazji robienia przetworów dzieci ćwiczyły także, czym jest połowa, ćwiartka i ósemka czyli matematyka w praktyce!

• Promyczki za pomocą swoich zmysłów poznają niektóre warzywa i owoce. Najciekawszym doświadczeniem okazało się rozpoznanie warzyw i owoców poprzez zmysł węchu. 🙂 Przy tej okazji dzieci miały możliwość sylabizowania, głoskowania, rozwijania słuchu fonematycznego, czytania globalnego. Na koniec zrobiły prace plastyczno-techniczną "Koszyk z warzywami".

• GRUPA GWIAZDECZKI - JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

• Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień, dlatego zrobiły jesienną ścieżkę sensoryczną, do której wykorzystały wszystkie zgromadzone w sali dary jesieni - szyszki, kasztany, liście, patyki. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych stópek dzieci: usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę koordynacje ruchową i przede wszystkim stymuluje receptory.
            Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo frajdy.