• GRUPA GWIAZDECZKI - URODZINKI

     • Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.
      Nasze Gwiazdeczki w szczególny sposób świętowały urodziny w swojej grupie.

     • GRUPA ANIOŁKI

     • Dziś Aniołki dowiedziały się że matematyka jest wszędzie wokół nas. To orientacja w przestrzeni, w schemacie swego ciała, kształtach które nas otaczają. Matematyka to nie tylko liczenie i działania na kartce i to dzisiaj udowodniliśmy. Dzieci powoli przygotowują się do wiosny, więc przy okazji sadzenia i siania odliczały ziarenka, liczyły doniczki, było matematyczne sudoku, kolorowanki symetryczne oraz super zabawa z naszym przedszkolnym telefonem.

     • GRUPA PROMYCZKI - DZIEŃ KOBIET

     • Dziś Święto KobietTak się dzień zaczynaŻe każda dziewczynkakwiatek w ręku trzyma !

      W naszym przedszkolu Dzień Kobiet obchodzony jest co roku. Staramy się, aby był to dzień niezapomniany,
      w szczególności dla wszystkich małych dam. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali najlepsze życzenia dziewczynkom, a każda z nich otrzymała przepiękne kwiaty.

      To był naprawdę wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet w naszym przedszkolu.

      Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń.

      Niech każdy dzień będzie dla Was wyjątkowy!

     • GRUPA GWIAZDECZKI - DZIEŃ KOBIET

     • 8 marca to bardzo wyjątkowy dzieńw roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, te duże i te małe.W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom.Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień.Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienny uśmiech .

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW - DZIEŃ KOBIET

     • Dzień kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Święto Kobiet” – tak śpiewały dzisiaj nasze maluchy, aby uczcić jakże radosne święto wszystkich kobiet – zarówno tych dorosłych, jak i małych .Wszystkim w tym dniu dopisywały świetne humory, a na końcu dzieci tańczyły w parach w rytm piosenek dziecięcych z okazji Dnia Kobiet.

     • GRUPA ANIOŁKI - DZIEŃ KOBIET

     • "Dzień Kobiet! Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj Święto Dziewczynek.... ".

      Od najmłodszych lat uczymy naszych milusińskich celebrować takie uroczystości. W ten sposób chłopcy uczą się szacunku do kobiet i do ich pracy. Panowie z grup Aniołki i Gwiazdeczki przy pomocy nauczycielek sprawili dziewczynkom ogromną przyjemność i zrobili gofry. Następnie służąc męskim ramieniem obsłużyli koleżanki i poczęstowali swymi wypiekami. Sądząc po minach naszych Pań, każda czuła się dzisiaj wyjątkowa i doceniona

     • GRUPA ANIOŁKI - DZIEŃ DENTYSTY

     • Dzień Dentysty w grupie Aniołków!Dzieci oswajały dzisiaj swoje lęki, wysłuchały opowiadania o Julce i bolącym ząbku, a potem ćwiczyły prawidłowe szczotkowanie i nitkowanie zębów. Liczyły i układały ząbki, podawały ich nazwy i segregowały jedzenie, które jest dobre dla zębów, a które im szkodzi. Na koniec wykonały pracę plastyczno-techniczną.

     • GRUPA ANIOŁKI

     • Temat tygodnia u Aniołków to wielka wyprawa. Zaczęliśmy z przytupem od wyprawy Wikingów. Na draggarach wyruszyliśmy w nieznane, by żeglowaći odkrywać nowe miejsca, a po powrocie tańczyć z radości. Kolejnym celem była wyprawa w góry, wiemy jak spakować plecak, by było wszystko co potrzebne. Wiemy co to karimata, kompas i dlaczego zapałki warto włożyć do woreczka foliowego! W piątek czeka nas wyprawa do dentysty...ciekawe czy będzie równie miła i ciekawa jak te poprzednie... 

     • GRUPA GWIAZDECZKI

     • Monitor interaktywny - nowa jakość - nowa technologia w naszym przedszkolu.

      Dzisiaj Gwiazdeczki miały okazję do świetnej zabawy.Korzystając z monitora interaktywnego dzieci mogły pisać, rysować, malować, zaznaczać, podkreślać, na każdym wyświetlonym na ekranie obrazie. Dzięki takiej właśnie zabawie dzieci przyswajają wiedzę bez przekonania, że zajęcia są monotonne i nieciekawe.

      Dzieci posługując się palcem na dotykowym ekranie, zyskują sprawność manualną, koncentrują uwagę i doskonalą umiejętności motoryczne, poprzez widzenie tego co powstaje na ekranie. 

     • GRUPA GWIAZDECZKI - WULKAN

     • Dinozaury to fascynujący temat, nie tylko dla małych wielbicieli tych prehistorycznych gadów. Jest coś magicznego w tych prehistorycznych gadach, że miliony dzieci na całym świecie za nimi szaleją. Nasze Przedszkolaki również uwielbiają dinozaury i dlatego wykonały przepiękne kolorowe jaja dinozaurów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tych niesamowitych prac. W erze dinozaurów często pojawiały się wybuchy wulkanów.Gwiazdeczki postanowiły stworzyć własny prehistoryczny krajobraz i wulkan. Efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania.Taki wulkan to świetny pomysł na grupową pracę plastyczną dla przedszkolaków. 

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW - DZIEŃ DINOZAURA

     • W tym dniu dzieci wysłuchały bajeczek o dinozaurach i poznały znane, prehistoryczne stworzenia.
      Była nawet 'fotobudka', w której Krasnoludki zrobiły sobie bardzo udane zdjęcia.

     • GRUPA PROMYCZKI - DZIEŃ DINOZAURA

     •  

      Na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto, mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego. Jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Promyczki dowiedziały się dzisiaj kilku ciekawostek na ich temat, pracowały w grupach, używając postaci dinozaurów, świetnie bawiły się poszukując jajek dinozaurów, była nawet bardzo udana sesja zdjęciowa, podczas której dzieci w niesamowity sposób naśladowały zachowanie dinozaurów.

      Ale najwięcej frajdy sprawiło Przedszkolakom symulowanie dźwięków jakie wydawały dinozaury.

      Świetnie się dziś bawiliśmy i dla niektórych z dzieci dinozaury to ich ulubione zwierzęta 

     • GRUPA GWIAZDECZKI - DZIEŃ DINOZAURA

     • Ogon, tułów, szyja, głowa...Postać prawie jest gotowa.
      Jeszcze
       tylko cztery nogi i wychodzi potwór srogi.
      Taki duży wśród zarośli...Pewnie byśmy za nim poszli.
      Lecz to było wieki temu.Teraz już go nie znajdziemy.
      A dlaczego? Bo wymarły.
      Mam na myśli -.(dinozaury).
      Dzisiaj spędziliśmy cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26 lutego przypada nietypowe święto - Dzień Dinozaura.Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.
      Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu jest bardzo popularny. Wymyślamy wtedy różne ciekawe scenariusze,  w których nie brakuje przeróżnych zabaw i ciekawych zajęć. 

     • GRUPA GWIAZDECZKI

     • Dla kilkuletniego dziecka, monotonia jest najgorszym wrogiem, za to wycieczka – momentem prawdziwej ekscytacji. Bo oto wychodzi poza mury, tak dobrze mu znajome i idzie zwiedzać zupełnie nowy świat.Nasze kochane Gwiazdeczki korzystającz przepięknej, słonecznej pogody wybrały się na wycieczkę nad zaporę.Dumne Przedszkolaki pokonały zwycięsko ciężką trasę.Zwycięstwo udało się uchwycić na poniższych zdjęciach.

     • GRUPA ANIOŁKI

     • W przedszkolu wszystko się zaczyna ... również nauka matematyki, chemii czy fizyki. Tu dzieci doświadczają świata, a teoria poparta jest praktyką. Przy okazji poznawania skarbów ziemi i wody Aniołki wykonały mnóstwo eksperymentów wiedzą że substancje mające większą gęstość opadają na dno oraz czym jest napięcie powierzchniowe. Poznały oś symetrii oraz budowę ziemi i przede wszystkim jednak uczą się na czym współpraca i rywalizacja fair play.

     • GRUPA PROMYCZKI

     • Promyczki w tym tygodniu nadal zajmowały sie żywiołami. Wykonały sporo eksperymentów z wodą, ogniemi powietrzem  dzieci stworzyły takżez masy solnej i papieru wulkan, który okazał się najciekawszym i bardzo oczekiwanym przez dzieci eksperymentem.

     • PRZEDSZKOLE PASJA OGŁOSZENIE

     • PRZYPOMINANY, ŻE PRZEDSZKOLE PASJA W MUCHARZU PROWADZI ZAPISY DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

      Serdecznie zapraszamy!

       

      Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek

      w Mucharzu informuje, że nadal posiada wolne miejsca

      w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022

       

      Opłaty:

      czesne w przedszkolu 300 zł miesięcznie,

      czesne w zerówce 200 zł miesięcznie,

       

      Wyżywienie ( I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek).

      Opłata za wyżywienie :

      9 zł / dzień wyżywienie z podwieczorkiem,

      8 zł / dzień wyżywienie bez podwieczorku.

      Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wychowawczo stymuluje rozwój osobowy każdego dziecka.

      Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 661 028 005.

      E-mail: przedszkolepasja@vp.pl

     • GRUPA GWIAZDECZKI - Cykl piątkowych spotkań z muzyką klasyczną

     • Rozpoczynamy cykl piątkowych spotkań z muzyką klasyczną.W ten piątek Gwiazdeczki miały okazję poznać życie oraz twórczość Fryderyka Chopina oraz wysłuchać jego utworów muzycznych.Na koniec dnia Gwiazdeczki wykonały przepiękną pracę plastyczną "Świat muzyki widziany oczami dzieci " . Podczas wykonywania tej pracy towarzyszyła im oczywiście muzyka Fryderyka Chopina.