• GRUPA GWIAZDECZKI - Cykl piątkowych spotkań z muzyką klasyczną

• Rozpoczynamy cykl piątkowych spotkań z muzyką klasyczną.W ten piątek Gwiazdeczki miały okazję poznać życie oraz twórczość Fryderyka Chopina oraz wysłuchać jego utworów muzycznych.Na koniec dnia Gwiazdeczki wykonały przepiękną pracę plastyczną "Świat muzyki widziany oczami dzieci " . Podczas wykonywania tej pracy towarzyszyła im oczywiście muzyka Fryderyka Chopina.

• Koniec tygodnia Aniołki spędziły na poznawaniu Arktyki i Antarktydy. Już wiedzą, że pingwin i niedźwiedź polarny nigdy się nie spotkają:) więc nie wiadomo czy byliby przyjaciółmi. Doświadczalnie sprawdziły, jak długie są poszczególne zwierzęta i jak tłuszcz chroni przed zimnem. Było sporo eksperymentów dzięki, którym lodowa kraina i życie w niej stało się dla nich bardziej zrozumiałe. Na koniec Aniołki stworzyły piękne makiety przedstawiające Arktykę.

• Promyczki w tym tygodniu zajęły się tematyką zdrowia. Stworzyly mędzy innymi plakat  pt. "Dobre rady dla zdrowia", korzystały z uroków zimy bawiąc się na śniegu, ćwiczyly również w sali chodząc po przygotownym torze, poznaly piramidę zdrowego odżywiania, przeprowadziły eksperyment "Ile cukru znajduje się w szklance słodzonych napojów" i doszły do wniosku, że najzdrowsza dla zdrowia jest woda.
            Poznały także literkę " S" wprowadzoną Metodą Dobrego Startu.

Nie zabrałlo również zabaw z kodowaniem przy użyciu robota rysującego "Bubble".

• S jak ser... który zdominował tydzień Aniołków. Dzieci degustowały różne rodzaje sera, poznały proces jego produkcji a nawet same próbowały go wyprodukować. Korzystając z zimowej aury dzieci spędzają na świeżym powietrzu każdą wolną chwilę przy okazji poznając różne stany skupienia. Aniołki rozwijają się też matematycznie mierzą i przeliczają poznając m.in. funkcje metry krawieckiego.

• Zima postanowiła nas w końcu odwiedzić i sypnęła białym, puszystym śniegiem. Sprawiła tym wielką radość naszym Gwiazdeczkom, które postanowiły wykorzystać jej uroki w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebieZabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka dla przedszkolaków.  Do przedszkola wracały z dużym uśmiechem na twarzy.

• PRZEDSZKOLE OGŁOSZENIE

• PRZEDSZKOLE PASJA W MUCHARZU

Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek w Mucharzu informuje, że

ZERÓWKA  - 2 miejsca

czesne w zerówce      200 zł miesięcznie,

Wyżywienie ( I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek).

8 zł / dzień  wyżywienie bez podwieczorku.

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wychowawczo stymuluje rozwój

• GRUPA GWIAZDECZKI Urodzinki Ali, Nikodema i Piotrusia

• Dzień urodzin to dla każdego dziecka dzień szczególnie ważny.

Tego dnia wszyscy zastanawiają się w jaki sposób mogą sprawić radość i przyjemność jubilatowi.

Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci.

To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

• Zawody sportowe Promyczków na śniegu.
            Po zimowych zajęciach sportowych Promyczki wykonały własnoręcznie niezwykłe prace: narciarzy z rolek papierowych:-)

• PRZEDSZKOLE OGŁOSZENIE

ZERÓWKA  - 2 miejsca

czesne w zerówce      200 zł miesięcznie,

Wyżywienie ( I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek).

Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 661 028 005.

• Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.

• Temat tygodnia to sprawność fizyczną. Aniołki całe dnie poprawiają swoją kondycję wykorzystując do tego przyrządy gimnastyczne w przedszkolu i zabawy na świeżym powietrzu. W końcu zima się pojawiła i cieszymy się jak się tylko da. Z tej okazji dzieci stworzyły piękne zimowe lustereczka, które wykorzystujemy do zabaw logopedycznych oraz łapacze snów, żeby sny były tylko kolorowe. Zaś w czasie wolnym Aniołki chętnie sięgają po nowości edukacyjne i zabawki, które w tym tygodniu wzbogaciły nasze zaplecze "zabawkowo - dydaktyczne.

• Dzieci z grupy Promyczki z Przedszkola w Mucharzu poznały monety 1,2,5 zł oraz banknot 10 zł.

Oczywiście wykorzystaliśmy to do zabawy w sklep.

Dzieci przygotowały produkty, nadały im ceny, zrobiły listę zakupówi zaczęły się świetnie bawić, przy okazji ćwicząc dodawanie, odejmowanie, jak również logiczne myślenie.

• Zimowe szaleństwa Promyczków na śniegu  Promyczki poznając w tym tygodniu zimowe dyscypliny sportowe wypróbowały swoich siłw saneczkarstwie.Radości nie było końca.

ZERÓWKA - 2 miejsca

Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu 661 028 005.

• Zimowe dyscypliny na sucho!!!!

Śniegu jak na lekarstwo więc Aniołki trenują w sali.

Było saneczkarstwo, skeleton, bobslejei zjazd.

Patrzcie ile już potrafimy!!!!

• KRAINA KRASNOLUDKÓW - Urodzinki u Krasnoludków, jubilaci to Olafek i Maksiu 🥰

• Dzisiaj nawet mały smoczek

Przyszedł na Twój 2 roczek.

Przyjmij więc od niego kwiatka,

Na te Twoje 2 latka,

Wszystkiego najlepszego!

Urodziny to szczególny dzień dla każdego dziecka.
            Przed rozpoczęciem zabawy solenizantom zostały założone urodzinowe czapeczki i dzięki temu mogli się poczuć naprawdę wyjątkowo.
            Cała grupa Krasnoludków złożyła życzenia i zaśpiewała sto lat, był też słodki poczęstunek.
            Dla kilkulatków taki urodzinowy dzień to naprawdę ogromne przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z urodzin dzieci, które odbyły się dzisiaj w Krainie Krasnoludków.