• Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi, a wszyscy zastanawiają się  w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność.

Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

• Oj, dużo się działo u Promyczków.  Rozmawialiśmy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu. Poznaliśmy różne warzywa i owoce, zrobiliśmy syrop z cebuli. Odwiedziła nas Pani z Nadleśnictwa, bawiliśmy sie figurami geometrycznymi.W piątek natomiast odbył się Dzień Papieski. Cale przedszkole wyszło przed pomnik Jana Pawła II gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicza oraz zaśpiewaliśmy Barkę. W tym dniu wzięliśmy udział w Światowym Dniu Mycia Rąk, dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest mycie rąk i jak długo należy je myć.

• Nasze 3 latki mogly przejść po specjalnie przygotowanym Leśnym Torze Sensorycznym. Tor pokonały świetnie! –takie zajęcia stymulują receptory czucia oraz pomagają w nauce utrzymywania równowagi swojego ciała 👍 A w odczuciu dziecka, to po prostu – fajna zabawa! Gratulacje za odwagę 😊

• URODZINY U PROMYCZKÓW

• W piątek odbyły się urodzinki naszych cudownych 3-latków. Dzień pełen pozytywnych emocji, zabaw i świętowania :-)
            Kochani solenizanci! Z okazji 3 urodzin składamy Wam życzenia: Uśmiechu, zdrowia, radości, Mnóstwa prezentów i gości, Przyjaźni wielkich i małych, Wielu przygód niebywałych, Uśmiechu wesołego i wszystkiego, Wszystkiego najlepszego 🙂

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - PROMYCZKI

• 20 WRZEŚNIA TO DZIEŃ WYJĄTKOWY - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. PRZEDSZKOLE TO WAŻNY ETAP W ZYCIU KAŻDEGO DZIECKA.

Tego dnia organizujemy dla maluchów wspaniałe zabawy. To dzień, który  dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

• Spacer po lesie - prowadzenie obserwacji przyrodniczych , podawanie nazw roślin i zwierząt mijanych w czasie spaceru. Wykonanie podczas spaceru ćwiczeń usprawniających koordynację ruchową .

• Aniołki przez cały tydzień zajmowały się pszczelą tematykę. Poznały trud pszczelej pracy, rolę jaką pełnią te małe owady. Znają różne rodzaje miodu oraz pozostałe pszczele wytwory jak kit czy wosk. Dzieci obserwowały pracę pszczół w ogrodzie i wykonały dla nich poidełka. Dzięki uprzejmości pana Fludra mogły zobaczyć podkurzacz, strój pszczelarza oraz ramkę z woskiem a nawet miodem za co serdecznie dziękujemy.

• KRAINA KRASNOLUDKÓW - DZIEŃ MAMY

• Moja Mama jest najpiękniejsza

i z wszystkim Mam najmądrzejsza.

a jej serduszko złote, dla mnie bije z ochotą.

Kocham mamusię nad życie

i powiem jej skrycie na uszko,

że jest moją cudowną wróżką,

która czaruje moje życie

by żyło mi się wyśmienicie!!!

26 maja - Dzień Matki, jedyny dzień w roku, kiedy obchodzimy święto naszych kochanych, cudownych Mam.

Nie skupiajmy się jednak na tym jednym dniu.

Kochajmy Mamy i okazujmy im to przez cały rok!

Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia w tym szczególnym dniu.

Ile kwiatków w maju,

Ile szczęścia w raju,

Tyle radości i słodyczy

Kochający synek(córeczka) Mamusi życzy!!!!

• Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci aktywizują wszystkie sfery rozwoju. Polisensorycznie doświadczają otaczającego ich świata, dzięki temu ich rozwój przebiega harmonijnie, a one mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.