• GRUPA SŁONECZKA

• Słoneczka pozostając w tematyce patriotyzmu poznały symbole narodowe oraz wykonały Godło Polski. Nie zabrakło również zabaw ciastoliną, w której dzieci odbijały różne postacie.

• POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ - PRZEDSZKOLAKI

• Dzień pełen wrażeń...Jak w piosence "dzieje się, dzieje się i będzie się działo "... blisko 50 dzieci wzięło udział w pokazie mody patriotycznej, a następnie z racji bliskości Krakowa wcieliło się w Krakowiaczka i Krakowiankę, które tworzyli na zajęciach pod czujnym okiem cioci Mirki. Dla takich chwil warto być nauczycielem🥰🥰🥰. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie, bez Was nie byłoby takich pięknych dni i wspomnień.

• Tydzień patriotyczny trwa w najlepsze!!! Aniołki poznają legendy i historię naszego kraju. Wiedzą już kim był Piłsudski, Kopernik czy Konopnicka. Wspólnie uczą się piosenek i przygotowują do występu z okazji 11 listopada. Powstają przepiękne prace, stroje krakowskie....Więc czekajcie wkrótce na finał naszych działań.

• Ten tydzień obfituje w akcenty patriotyczne. W jego trakcie Promyczki poznają legendy, zapoznają się z zabytkami ważnych miast, poznają sławnych Polaków i historię naszego kraju. Uczymy się pięknych piosenek, tworzymy flagi, kojarzy narodowe i stroje regionalne...a przede wszystkim spędzamy aktywnie i miło czas.

• Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, biel – serce czyste… Piękne są nasze barwy ojczyste.” Dzisiaj rozmawialiśmy z dziećmi na temat Polski, jej flagi i hymnu. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi, dlaczego w godle Polski umieszczony jest orzeł, co symbolizują kolory na fladze Polski oraz kiedy można usłyszeć hymn. Wykonały także wiele patriotycznych prac plastycznych, m.in. biało-czerwone flagi. A na zakończenie dnia bardzo aktywnie spędziły czas na przedszkolnym placu zabaw.

• Dzisiaj Gwiazdeczki wysłuchały legendy o Syrence Warszawskiej. Kolejnym zadaniem tego dnia była praca plastyczna pt. "Syrenka Warszawska". Dzieci korzystając z własnych pomysłów wykonały niesamowite prace. Brawo Gwiazdeczki🙂

• Cały ten tydzień będziemy uczyć się o Polsce. Dzisiaj Gwiazdeczki zapoznały sie z mapą Polski i wzbogaciły swoje wiadomości o sławnych Polakach. Z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem stworzyły również mapę Polski. Była to wspaniała lekcja historii, której na imię Polska.

• GRUPA SŁONECZKA

• W tym tygodniu Słoneczka poznały nowe zagdnienie jakim jest Patriotyzm. Rozmawiały o swoim domu i budowały go z klocków. Poznały również godło i flagę Polski, którą pomalowały farbami.