• Grupa Słoneczka - marcowa pogoda

     • Tego dnia przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze zmianami zachodzącymi w środowisku przyrodniczym związanymi  z nadejściem wiosny oraz o charakterystycznej dla marca pogodzie. Były zabawy ruchowe przy muzyce, konkursy, ale z pewnością największą atrakcją tego dnia było przedstawienie marcowej pogody przy użyciu instrumentów muzycznych. To był naprawdę  udany występ Słoneczek.

     • Grupa Słoneczka - Dzień Kobiet

     • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak  i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku oraz drobnych upominków i kwiatów. Dziewczynki uśmiechały się przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Nasi mali mężczyźni byli przemili, uśmiechnięci i uczynili ten dzień naprawdę wyjątkowym. Wszystkie dziewczynki były zachwycone. Tego dnia dzięki tym małym dżentelmenom mogły się poczuć,  jak prawdziwe księżniczki.

     • GRUPA SŁONECZKA- W MARCU JAK W GARNCU

     • W marcu, jak w garncu - tak mówimy o zmiennej pogodzie marcowej, gdy raz jest słońce, a  raz jest deszcz. Tego dnia chcieliśmy zapoznać dzieci ze znaczeniem tego wiosennego przysłowia  oraz zachęcic ich do obserwowania zmian zachodzących w pogodzie. Dlatego też   postanowiliśmy  przygotować marcową zupę. Głównymi składnikami tej zupy nie były jednak warzywa, a rysunki symbolizujące różne zjawiska pogodowe. Krasnoludki z ogromnym zaangażowaniem mieszały  wielką drewnianą łyżką wszystkie składniki w  ogromnym garnku. Dzięki temu dzieci mogły lepiej zrozumieć znaczenie słów  "wszystko się w marcu gotuje", bo  z pogodą marcową tak właśnie jest, jak z gotującą sie zupą w garnku - raz pada śnieg, raz świeci słońce. Dzień upłynął nam wszystkim w miłej radosnej, wiosennej już atmosferze.

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW - WALENTYNKI

     • W naszym przedszkolu dzieci pamiętały o dniu życzliwości. Magiczne słowa i dobre czyny tego dnia  królowały. Czerwone stroje krasnoludków nie były przypadkowe, tym bowiem zapoczątkowały dzień miłych wrażeń - Walentynek. Dla najmłodszych Walentynki stanowią głównie radość ze wspólnego przebywania, są też okazją do wspólnej zabawy. Tego dnia każde dziecko otrzymało przepiękną walentynkową kartkę, co sprawiło im ogromną radość. Krasnoludki przygotowały z niewielką pomocą niesamowity prezent dla swoich najukochańszych rodziców, a mianowicie cudowne baloniki w kształcie serduszka, dzięki temu mogli pokazać swoim najbliższym jak bardzo ich kochają. Mamy nadzieję, że przyjaźnie zawarte w przedszkolu bedą trwały latami.

     • GRUPA ANIOŁKI - URODZINKI

     • TEGO DNIA SWÓJ WYJĄTKOWY  DZIEŃ W PRZEDSZKOLU OBCHODZIŁA  TRÓJKA DZIECI NELA, ANTOSIA I BOGUŚ. KAŻDE DZIECKO MARZY O TYM, ABY DZIEŃ URODZIN BYŁ NAJPIĘKNIEJSZY. DZIECI ŚWIĘTUJĄ  SWOJE URODZINY W DOMU Z RODZINĄ, ALE WIELE RADOŚCI SPRAWIA IM TO, GDY  TEN DZIEŃ  MOGĄ SPĘDZIĆ WSPÓLNIE ZE SWOIMI KOLEŻANKAMI I KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA. DLA NAS DZIEŃ URODZIN KAŻDEGO PRZEDSZKOLAKA JEST SZCZEGÓLNYM WYDARZENIEM. TAK TEŻ BYŁO I TEGO DNIA. NA POCZĄTKU PRZYJĘCIA SOLENIZANCI ROZDALI DZIECIOM CZAPECZKI URODZINOWE, KTÓRE BYŁY ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEJ ZABAWY. CAŁA GRUPA ODŚPIEWAŁA NAJPIĘKNIEJSZE "STO LAT" , A POTEM KAŻDY PO KOLEI SKŁADAŁ SZCZERE ŻYCZENIA. Z PEWNOŚCIĄ  DUŻĄ ATRAKCJĄ URODZINOWĄ  BYŁ TEŻ BIAŁO - CZERWONY TORT PRZYGOTOWANY SPECJALNIE NA TĘ UROCZYSTOŚĆ. NIE OBYŁO SIĘ  TEŻ BEZ WSPANIAŁYCH ZABAW TANECZNYCH, PODCZAS KTÓRYCH SOLENIZANCI MOGLI POCZUĆ SIĘ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWO, A NA KONIEC BYŁ OCZYWIŚCIE SŁODKI POCZĘSTUNEK.

     • Grupa Aniołki - Dzień Kobiet

     • Tego dnia przedszkolaki z grupy Aniołki bardzo hucznie obchodzili dzień kobiet. Chłopcy bardzo się starali, aby uczynić  ten dzień  wyjątkowym. Mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki we wszystkich obowiązkach. Panowie złożyli dziewczynkom życzenia, wręczyli kwiaty oraz ręcznie zrobione upominki. Cały dzień upłynął w bardzo miłej, radosnej atmosferze. Wszystkie dziewczynki dziękują chłopakom za ten szczególny dzień, piękne życzenia oraz promienny uśmiech wszystkich chłopaków.

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW

     • Wszyscy uwielbiają dinozaury, a szczególnie najmłodsi.Tego dnia krasnoludki były bardzo dumne, ponieważ  mogły  pokazać wszystkim swoje skarby - dinozaury a także  wspólnie  pobawić się nimi z rówieśnikami. Krasnoludki chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, a także wykonały przepiękne prace plastyczne, które z dumą zaprezentowały. Dzień upłynął nam w miłej, radosnej atmosferze.

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW - URODZINKI KORNELKI I MIKOŁAJA

     • Dzień urodzin dla każdego dziecka jest zawsze dniem szczególnie ważnym. To właśnie w tym dniu dzieci obchodzące urodziny znajdują  się w centrum uwagi. Tego dnia nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których solenizanci mogli poczuć się wyjątkowo. Był też oczywiście słodki poczęstunek. Życzymy Kornelce i  Mikołajowi wszystkiego najlepszego!!

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW

     • Tego dnia nasi najmłodsi spędzili czas bardzo aktywnie, dzień upłynął w radosnej atmosferze, były tańce, zabawy ruchowe. Dzieciaki uwielbiają wspólne zabawy, ruch przy muzyce, tańce, są to bowiem najlepsze formy spędzania czasu z rówiesnikami.

     • GRUPA PROMYCZKI - PODRÓŻ KOSMICZNA

     • W tym tygodniu nasze przesdszkole odwiedzili niecodzienni goście z mobilnego planetarium. Planetarium to świetny sposób edukacji dla dzieci ułatwiający zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Na półkolistej kopule planetarium można było zobaczyć wygląd nieba, układ słoneczny  oraz wybrać się w podróż kosmiczną. Dla dzieci ten pokaz był z pewnością dużym przeżyciem, który pozostawił niezapomniane wrażenia będąc jednocześnie  wspaniałym wprowadzeniem do świata planet, gwiazd i kosmosu.

     • GRUPA SŁONECZKA-PODRÓŻ W KOSMOS

     • Wycieczka do gwiazd, piękne przygody, podbój planet. Tak wygladał ostatni tydzień w przedszkolu. Dzieci            w jednej chwili mogły się przenieść się w zagadkowy świat kosmosu, dowiedziały się, jak powstaje wszechświat. Miały okazję uczestniczyć w niezapomnianym pokazie podczas którego odbyły podróż przez układ słoneczny       a także w prosty  i zabawny sposób przedstawione zostały zjawiska astronomiczne. Słoneczka pięknie zaprezentowały się podczas sesji zdjęciowej. Cały ten tydzień  dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

     • GRUPA GWIAZDECZKI -PODBÓJ PLANET

     • W tym tygodniu dzieci odbyły niesamowitą wycieczkę w kosmos. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które zawitało do naszego przedszkola. W ogromnym namiocie dzieci słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach i oglądały barwne obrazy. Ciekawy pokaz dostarczył wszystkim niezapomnianych kosmicznych wrażeń. Ponadto przedszkolaki zrobiły bardzo ciekawego ufoludka w latającym talerzyku, uczesniczyły w kosmicznej sesji zdjęciowej. Na długo w pamięci pozostaną nam niezwykłe prace plastyczne Gwiazdeczek przedstawiające kosmos.

     • GRUPA PROMYCZKI-WIOSENNE SIEWY

     • Wiosna, wiosna...wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Dzieci postanowiły więc  wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej. Promyczki siały przyniesione nasiona kwiatów i ziół, a także sadziły cebulki kwiatów w doniczkach, swoje miejsce w doniczkach znalazły też groch i fasola. Zainteresowanie przedszkolaków całym procesem sadzenia było ogromne. Każde dziecko chciało poczuć się jak prawdziwy ogrodnik. Mali ogrodnicy nie spodziewali się, że tyle radości może im sprawić sadzenie kwiatów. Teraz dzieci mają nadzieję, że już niedługo z pączków rozwiną piękne kwiaty.

     • GRUPA GWIAZDECZKI -PRZYGOTOWANIA DO WIOSNY

     • Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na ciepłe, słoneczne dni. Podczas spacerów uważnie obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie oraz szukają pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Cieszy ich widok pojawiających się już pierwszych  kwiatów, odgłos śpiewających ptaków. W naszych salach także pojawiła się już wiosna, a to wszystko dzięki przedszkolakom. Gwiazdeczki stworzyły bowiem piękny kącik przyrody. Początkiem marca siały kwiaty,warzywa a także  z niewielką pomocą sadziły cebulę, fasolę. Teraz każdego dnia obserwują wzrost roślin, a także  pilnują, aby nie zabrakło im wody.

     • ĆWICZENIA Z MOTORYKI MAŁEJ

     •  GRUPA GWIAZDECZKI 

      Ćwiczenia z motoryki małej, czyli zabawy usprawniające rozwój dłoni i paluszków. Dla dzieci to wręcz wymarzona zabawa.

     • DZIEŃ DINOZAURA

     • Gwiazdeczki i Słoneczka świętują dzień  dinozaura w przedszkolu

      To był niezwykły tydzień w przedszkolu, dużo rozmawialismy o prehistorycznych stworach, ktore kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne zarówno grupowo jak i indywidualnie, a także miały okazję wzięcia udziału w różnych zabawach ruchowych wcielając się w role dinozaurów. Na znak obchodzenia tego "święta" zrobiliśmy bardzo ciekawe zielone opaski. Przedszkolaki obejrzały  film pokazujący wędrówki dinozaurów, bawiliśmy się  w paleontologów i wspólnie  dokonaliśmy " wykopalisk", dzięki którym dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądały dinozaury. Były też poszukiwania szkieletów oraz mamy Dino i jej maluszka. Panowała atmosfera zabawy i radości a na zakończenie były "dino-medale"

     • GRUPA ANIOŁKI W ŚWIECIE DINOZAURÓW

     •  

      To był dzień niezwykłych stworzeń - dinozaurów. Dzieci mogły się przenieść do prehistorycznych czasów. Aniołki przyniosły swoje "dino-skarby" i miały okazję zaprezentować  je wszystkim. Dużo rozmawialiśmy o ich życiu, słuchaliśmy ich odgłosów, było wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej, zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce, sesja zdjęciowa w stroju dinozaura. Przedszkolaki przygotowały też pyszne ciasteczka w kształcie dinozaurów, a potem była degustacja własnoręcznie przygotowanych wypieków. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością. Była też wystawa prac plastycznych dzieci oraz coś naprawdę niezwykłego "świat dinozaurów zamknięty w szkle". A na zakończenie dnia  Aniołki otrzymały "dino -medale".

       

     • GRUPA PROMYCZKI- DZIEŃ DINOZAURA

     • W tym tygodniu w przedszkolu odbywały się dni Dinozaura, dlatego też dużo rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Z  tej też okazji dzieci uczestniczyły  w różnych zabawach  plastycznych. Dobrą zabawą  dla wszystkich okazał się spacer dinozaurów, zabawa ruchowo - naśladowcza przy muzyce. Dzieci miały również przyjemność przygotować pyszne ciasteczka w kształcie dinozaurów. Promyczki pracowały z dużym zaangażowaniem i radością, a na koniec zostało przedszkolakom jeszcze jedno zadanie do wykonania a mianowicie spałaszowanie upieczonych ciasteczek. Była też sesja zdjęciowa w stroju dinozaura. Dzień zakończył się  miłą niespodzianką - wszyscy bowiem otrzymali "dino-medale".

     • GRUPA PROMYCZKI- WALENTYNKI

     • Walentynki to wyjątkowy dzień, dla najmłodszych był okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzać czas. Grupa Promyczki rozpoczęła świętowanie od zabaw z sercami w roli głównej, były tez zabawy plastyczne, ruchowe, konkursy. Serca, Serducha i Serduszka królowały wszędzie.

     • GRUPA SŁONECZKA

     • Przedszkolaczki wyjątkowo aktywnie spędzają  czas, uwielbiają  wszystkie możliwe formy aktywności od zajęć  gimnastycznych, po prace plastyczne, układanie puzzli. Najważniejszy  dla dzieciaków  jest jednak  wspólnie  spędzony czas, to jest  gwarancja dobrej zabawy i zawsze wywołuje  uśmiech na ich twarzach.