• Dzisiaj Gwiazdeczki wysłuchały legendy o Syrence Warszawskiej. Kolejnym zadaniem tego dnia była praca plastyczna pt. "Syrenka Warszawska". Dzieci korzystając z własnych pomysłów wykonały niesamowite prace. Brawo Gwiazdeczki🙂

• Cały ten tydzień będziemy uczyć się o Polsce. Dzisiaj Gwiazdeczki zapoznały sie z mapą Polski i wzbogaciły swoje wiadomości o sławnych Polakach. Z ogromnym zaangażowaniem i zaciekawieniem stworzyły również mapę Polski. Była to wspaniała lekcja historii, której na imię Polska.

• GRUPA SŁONECZKA

• W tym tygodniu Słoneczka poznały nowe zagdnienie jakim jest Patriotyzm. Rozmawiały o swoim domu i budowały go z klocków. Poznały również godło i flagę Polski, którą pomalowały farbami.

• W ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała" Aniołki malowały dzisiaj herb Mucharza, przy okazji poznając znaczenie symboli tam zawartych i osobę św. Wojciecha. Rozpoczęliśmy także cykl poranków patriotycznych, tańczyliśmy krakowiaka, omawialiśmy strój krakowski, poznaliśmy legendę o Smoku Wawelskim i przerwanym hejnale z mariackiej wieży. No i powolutku szykujemy się do akademii z okazji odzyskania niepodległości, produkcja Kokard Narodowych trwa...

• GRUPA GWIAZDECZKI DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• W tym dniu przypomnieliśmy sobie bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych. Później były zabawy wymagające znajomości treści bajek, tych znanych i tych mnie znanych. Gwiazdeczki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

• Postacie z różnych bajek postanowiły dziś zawitać do naszego przedszkola i sprawdzić, czy u nas rzeczywiście jest tak fajnie jak wszyscy mówią:). Były tańce na gazecie, konkurs na łapanie muszek bez użycia rąk. Była produkcja cukierków dla Baby Jagi a później ich wykradanie. Układanie własnej bajki że znanymi bohaterami no i oczywiście bajkowe zagadki.

• KRAINA KRASNOLUDKÓW

• ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU NASZYCH NAJMŁODSZYCH Jesień w tym roku jest wyjątkowo piękna, a pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu i wspólnych spacerom. Zobaczcie jak Krasnoludki wykorzystały ten piękny jesienny czas. Spacer w poszukiwaniu pięknych, kolorowych liści spowodował uśmiech na wszystkich twarzach Krasnoludków.

• Tematyka tego tygodnia dotyczy domu. Gwiazdeczki wykonały piękną pracę plastyczną przedstawiającą  dom, rodzinę oraz wszystko, co jest bliskie sercu naszym małym artystom.

Gwiazdeczki uwielbiają aktywnie spędzać czas na placu zabaw oraz w przedszkolnym ogrodzie.

• Aniołki rozpoczęły tydzień patriotyczny od ćwiczeń ruchowych. Jak prawdziwi żołnierze na poligonie ćwiczyli wszystkie mięśnie i siłę płuc. A potem korzystaliśmy z ostatnich chwil i łapaliśmy jesienne słońce

• Gwiazdeczki w tym tygodni zajmowały się warzywami oraz przetworami. Poznały różne sposoby przetworzenia owoców i warzyw. Z ciekawością słuchały o tradycyjnym kiszeniu kapusty .

Przy okazji ćwiczyły motorykę małą.

• Metoda dobrego startu . Gwiazdeczki poznały piosenkę o koszyku z warzywami . Każda praca została wykonana w innym sposób. Dzięki temu każdy koszyczek miał inna fakturę. Następnie śpiewając piosenkę rysowały na tackach.

• Metoda dobrego startu - Poznanie wielozmysłowe literki" D". Wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych materiałów i faktur .

• GRUPA SŁONECZKA

• W ubiegłym tygodniu Słoneczka otworzyły koszyk Pani Jesień, w którym znalazły m.in. cebulę. Maluchy sprawdziły, jak cebula wygląda w środku, przygotowały zdrowy syrop z cebuli i nawet go spróbowały. Przedszkolaki poznały też dynię – określiły jej kształt, kolor, wygląd, a także wykleiły ją z kolorowego papieru.

• GRUPA PROMYCZKI DZIEŃ PAPIESKI

• Dzieci z przedszkola nie zapomniały o kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. 16 października Promyczki spędziły na rozmowach na temat życia i pracy Ojca Świętego. Wyrazem szacunku, wdzięczności oraz pamięci o Ojcu Świętym było utworzenie w tym dniu w przedszkolu specjalnej ściany upamiętniającej to wydarzenie. Z okazji Dnia Papieskiego Promyczki uczciły pamięć o Janie Pawle II śpiewając " Abba Ojcze" oraz "Zaufaj Panu już dziś".

• GRUPA SŁONECZKA DZIEŃ PAPIESKI

• W Piątek 16 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Papieski. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci od samego rana słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje. Wszyscy tego dnia mieli na sobie jakiś element ubioru w kolorze żółtym lub białym. Niektórzy wyglądali jak prawdziwe Słoneczka (:

• Zajęcia kreatywno-plastyczne utrwalające umiejętność logicznego myślenia i wycinania pojedynczych elementów