• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 26.06.2020

     • W piątek do naszego przedszkola zawitała Wielka Parada Smoków. To jedyne w swoim rodzaju kolorowe, smocze święto. Nasze przedszkolaki były dumne ze swojego dzieła, a smoki wzbudzały zachwyt wszystkich uczestników parady.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 1.07.2020

     • Nasze Przedszkolaki  bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach muzycznych. Lubią tworzyć muzykę wykorzystując różne instrumenty. Podobają się im także zajęcia plastyczne, w których tworzą kreatywne pracę. Gdy tylko pogoda pozwala dzieci korzystają z ogrodu znajdującego się przy przedszkolu. 

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 19.06.2020

     • W tym tygodniu w przedszkolu obchodziliśmy tydzień afrykański. Każdy dzień tygodnia przynosił nowe wyzwania. Dzieci poznawały kraj, kulturę, obyczaje, krajobrazy oraz zwierzęta afrykańskie. Rozwijały twórczość plastyczną tworząc niezwykły "krajobraz afrykański".
      W piątek z kolei przedszkolaki podsumowały cały tydzień. Dzieci wykonały ozdoby afrykańskie, naszyjniki, a także przecudowne afrykańskie maski, wszystko mieniło się wielością barw, co jest charakterystyczne dla tego kontynentu. A na zakończenie dnia śpiewały oraz tańczyły do tradycyjnej, afrykańskiej, bębniowej muzyki.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 18.06.2020

     • Dzisiaj nasze przedszkolaki poznawały zakątki gorącej i dzikiej Afryki. Podczas zajęć dzieci oglądały ilustracje ukazujące zwierzęta i krajobrazy afrykańskie. Następnie bawiąc się barwami wykonały niezwykle efektowną pracę plastyczną "afrykański krajobraz". Ta praca jest świetnym podsumowaniem nabytej wiedzy o Afryce. Wszyscy byli zachwyceni efektem końcowym

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 16.06.2020 CZERWONA WYSPA - MADAGASKAR

     • Dziś przedszkolaki przeniosły się wirtualnie na Czerwoną Wyspę czyli Madagaskar. Dowiedziały się, że mieszkańcy Madagaskaru to Malgasze, którzy posługują się językiem malgaskim i jego dialektami. Madagaskar w ich języku oznacza zaś "kraniec ziemi". To kraj, który położony jest na największej afrykańskiej wyspie, jest tam zawsze ciepło i nigdy nie pada śnieg. Żyją tam zwierzęta, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie, a są to między innymi dobrze znane wszystkim dzieciom lemury. Czy wiecie może, jakim zwierzątkiem jest "Król Julian" z bajki Madagaskar? To właśnie jest lemur. Szkoda tylko, że ten kraj jest tak bardzo daleko od nas:)

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 05.06.2020

     • 5 czerwca był dniem bardzo pracowitym dla przedszkolaków. Dzieci tego dnia wykonały mnóstwo różnych, ciekawych rzeczy, ale najważniejsze tego dnia było zdecydowanie to, że choć przez chwilę mogli poczuć się, jak prawdziwi indianie. Przedszkolaki same zrobiły pięknych indian, a nawet udało im się stworzyć indiańskie wioski. Prace są naprawdę bardzo ciekawe . Nie zabrakło również tańców i zabawy przy muzyce 😊

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 05.06.2020

     • TEN DZIEŃ BYŁ PEŁEN WRAŻEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓW. PONIEWAŻ DZIECIOM UDAŁO SIĘ PRZEJŚĆ WZOROWO WSZYSTKIE PRÓBY W NAGRODĘ OTRZYMAŁY CERTYFIKAT NADANIA INDIAŃSKIEGO IMIENIA. WYKONAŁY WŁASNORĘCZNIE INDIAŃSKI INSTRUMENT - DESZCZOWNICĘ, ABY NASTĘPNIE Z JEGO POMOCĄ PODCZAS SPECJALNEGO TAŃCA IDNIAŃSKIEGO WYWOŁAĆ DESZCZ.DZIECI ŚWIETNIE ODNALAZŁY SIĘ W ŚWIECIE INDIAN. BĘDA DŁUGO WSPOMINAĆ TE NIEZAPOMNIANE CHWILE. 
      W PIĄTEK NIE ZABRAKŁO TAKŻE ŚWIETNEJ ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 03.06.2020

     • W środę Przedszkolaki poznały dzieci mieszkające na całym świecie. Uczyły się tolerancji i szacunku do innych ludzi. Wykonały także wspólny plakat "Bo świat to my". Praca jest niesamowita. Brawo Przedszkolaki!!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 03.06.2020

     • DZIŚ JESTESMY INDIANAMI I TAŃCZYMY TANIEC NASZ W PRZÓD LECIUTKO POCHYLONY IDZIE
      W KOLE KAŻDY Z NAS....DZIŚ JESTEŚMY INDIANAMI KAŻDY Z NAS PIÓROPUSZ MA. TANIEC INDIAN TAŃCZYĆ CHCEMY, DLA NAS TA MUZYKA GRA...….

      HEJA, HEJA ! TEN OKRZYK TO JEST INDIAN ZNAK.    
      To był niezwykły dzień w przedszkolu, dzieci poznały życie i kulturę Indian, mieszkały w tipi i jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka, indiański taniec oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 02.06.2020

     • "WESOŁYM KROKIEM", czyli wesołe zabawy przedszkolaków w indiańskiej wiosce - tak wyglądał nasz dzisiejszy dzień. Na początku przedszkolaki wykonały piękne, kolorowe opaski, które stały się bazą dla pióropuszy. Następnie dzieci musiały pokonac indiańską ścieżkę prób: tropienie, indiańskie rytmy, skradanie, znaki dymne, polowanie na zająca oraz taniec deszczu. Gdzy dzieciom już  w końcu udało sie zaliczyć scieżkę prób, odbyła się wielka uroczystość nadania indiańskich imion wszystkim przedszkolakom. A na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wykonały indiańskie tańce połamańce. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń. Dzieci świetnie się bawiły.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 01.06.2020 - DZIEŃ DZIECKA

     •  Dzisiaj nasze kochane przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka. Piękna słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory dzieci sprawiły, że dzień upłynął bardzo miło i przyjemnie. Było wspólne śpiewanie, robienie baniek mydlanych, dobrej zabawy tego dnia nie brakowało. To był bardzo udany dzień, szkoda tylko, że Dzień dziecka jest raz w roku...                                                                                                                                                                                                         Wszystkim dzieciom z okazji dnia Dziecka życzymy spełnienia marzeń!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 01.06.2020 - DZIEŃ DZIECKA

     • Tak wyglądał u nas Dzień Dziecka. Radości i zabaw nie było końca. Cieszymy się, że jesteście z nami kochane Przedszkolaki, bo bez Was ten dzień by się nie udał.                                                                                                  Życzymy wszystkim Dzieciom, aby wasze dzieciństwo było, jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 28 MAJA

     • " W świecie żab, czyli od skrzeku do żaby". Dzisiaj przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę  przyrodniczą  na temat żab. Zapoznały się z ich cyklem rozwojowym. Z uwagą słuchały opowiadania pt. "Zarozumiała żaba" oraz wypowiadały się na temat jego treści. Bardzo pięknie wykonały pracę plastyczną - żabę. Dzieci nauczyły się dzisiaj wesołej piosenki " Jesteśmy żaby, aby, aby", a także uczestniczyły w zabawie ruchowej. 

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 28 MAJA

     • W czwartek główną tematyką w przedszkolu była żaba. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda żaba, poznały jej cykl rozwoju. Nie zabrakło tego dnia także wesołych piosenek oraz ćwiczeń naśladowczych. Korzystając z dobrej pogody przedszkolaki spędziły również miło czas na przedszkolnym placu zabaw. Uwieńczeniem ich całodziennych starań była piękna praca plastyczna - żaba. 

     • ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- DYDAKTYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU 27 MAJA

     • W środę bardzo dużo działo sie w naszym przedszkolu. Była bumbumkowa poruszanka, zabawa w pająki  
      i muchy. Jednak najwiekszą atrakcją tego dnia była zdecydowanie Gryzelda, czyli pająk, który tego dnia ukrył się w jednej z szafek w sali zabaw. Gryzelda przygotowała dla dzieciaków mnóstwo różnych zadań, a liściki
      z zadaniami dla przedszkolaków schowała w balonowych pająkach. Dzieci musiały wykonać po kolei wszystkie zadania, by odnaleźć klucz do szafki, w której czekała na nich Gryzelda. Dzieci były zachwycone  na jej widok.   A na koniec dnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, tego dnia był to oczywiście "Pająk". Prace są prześliczne.

     • ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO- DYDAKTYCZNE W NASZYM PRZEDSZKOLU 26 MAJA 2020

     • Dzisiaj mamy szczególnyu dzień - Dzień Mamy. Jest to szczególny czas, w którym dzieci mają okazje pokazać, jak bardzo kochają swoich Rodziców. I właśnie z tej okazji nasze kochane przedszkolaki wykonały dla mamy i taty prześliczny prezent - wiosenny prezent decoupage. Prace są niesamowite. Brawo Przedszkolaki!!!                RODZICOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA!!