• GRUPA ANIOŁKI

     • Ostanie dwa tygodnie u Aniołków mineły pod hasłem "Jesień pędzlem malowana". Młodzi aktorzy przygotowali piękny występ dla swoich kolegów. Był stres, próby, tworzenie scenografii, nauka roli, ale wszystko poszło znakomicie. Aniołki jesteśmy z Was bardzo dumni🥰

     • GRUPA ANIOŁKI

     • Aniołki rozpoczęły w tym tygodniu przygodę z projektami "20 minut dla matematyki" oraz Piękna nasza Polska cała. Była nauka orientacji w przestrzeni i własnym ciele, było klasyfikowania przedmiotów według wielkości oraz stworzenie biżuterii z jarzębiny. Myślę że dzisiaj każda Aniołkowa mama założyła czerwone korale....😍

     • KRAINA KRASNOLUDKÓW- URODZINKI

     • Urodziny to wielkie święto w szczególności dla najmłodszych solenizantów. Dzisiaj 2 urodzinki obchodzili: Martynka, Michał, Kasia i Klara. Był to dzień pełen wrażeń: wspólne zabawy, piosenki i tańce urozmaiciły urodzinowe chwile, a nasi solenizanci mogli poczuć się wyjątkowo. Nie obyło się bez wspólnej grupowej "słodkiej chwilki" czyli poczęstunku w postaci pysznego tortu. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany, zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie.
      Naszym najmłodszym Krasnoludkom życzymy dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń!

     • GRUPA ANIOŁKI - URODZINKI MARYSI I ANI

     • W piątek w gronie najbliższych kolegów i koleżanek z grupy Aniołki swoje 5 urodziny świętowały Ania i Marysia. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Był przepiękny tort, wspólne śpiewanie "Sto lat", zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dziewczynom życzymy samych słonecznych dni, cudownych chwil w przedszkolu, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

     • GRUPA ANIOŁKI

     • Ostatnie dwa tygodnie Grupa Aniołków spędziła, jak zwykle pracowicie. W pierwszym tygodniu września przypomnieliśmy sobie zasady panujące w naszej grupie, sprawdziliśmy kodeks pod którym każdy złożył swój odcisk ręki. Dużo rozmawialiśmy o koleżeństwie i integrowaliśmy się przy wspólnych grach i zabawach. W mijającym tygodniu poznaliśmy pracę architekta, zaprojektowaliśmy dom, a wykorzystując metodę globalnego czytania tworzyliśmy plan przedszkola i utrwalaliśmy kierunki (prawo, lewo) oraz położenie różnych przedmiotów. Aniołki wielozmysłowo poznawały też różne faktury i same tworzyły karty pracy wykorzystywane na zajęciach. Ćwiczyły koordynację, pracę zespołową poznawały nazwy przyborów szkolnych w języku angielskim oraz... jak same to określiły "szyły" różne wzory za pomocą sznurówki. Korzystając z pięknej pogody podziwiały przyrodę, uczyły się czym jest patriotyzm i miło spędzały czas w ogrodzie i na przedszkolnym placu zabaw.

     • GRUPA GWIAZDECZKI- DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

     • 15 września obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Kropki. Jest to dzień odwagi i zabawy, który stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Dzień kropki w przedszkolu to doskonały moment na to, aby przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła Przedszkolakom, że każdy ma ukryte jakieś zdolności-talent. Tego też dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są
      w koronie króla, czy też zdobią kapelusz muchomora. A na koniec dnia Gwiazdeczki wykonały pracę plastyczną, nie mając narzuconej ani metody, ani formy wykazały się niesamowitą kreatywnością. Celem tego zadania było uświadomienie dzieciom, że mogą wszystko, że każda ich praca jest wyjątkowa, że przede wszystkim oni sami są wyjątkowi, zupełnie tak samo wyjątkowi, jak wyjątkowe były ich prace.

     • GRUPA GWIAZDECZKI -URODZINKI MILENKI I ERYKA

     • Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci. To wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. W tym tygodniu urodziny świętowali Milenka i Eryk. Wszystkie dzieci zaśpiewały "sto lat" solenizantom, złożyły piękne życzenia, a na koniec było pałaszowanie przepysznego tortu urodzinowego. Milence i Erykowi życzymy dużo zdrówka, uśmiechu i samych radosnych dni. To był niezapomniany i wyjątkowy dzień dla wszystkich.

     • Przedszkole

     • Serdecznie zapraszamy!


      Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek w Mucharzu informuje, że posiada wolne miejsca w przedszkolu na rok szkolny 2020/2021 - w grupie 3-latków, 5-latków oraz 6-latków.
      Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wychowawczo stymuluje rozwój osobowy każdego dziecka.


      Więcej informacji oraz zapisy pod nr telefonu:  661 028 005.

      E-mail: przedszkolepasja@vp.pl

     • GRUPA GWIAZDECZKI

     • Zabawy ruchowe w przedszkolu to stały element codziennych zajęć z dziećmi. Znamy ich mnóstwo - niektóre mają wysoko postawioną poprzeczkę, inne są po prostu dobrą zabawą, dzięki której możemy  pobudzić do działania nasze maluchy. Gwiazdeczki zawsze z ogromnym zaangażowaniem wykonują wszystkie zadania.

      Zobaczmy z jakimi wyzwaniami musiały się zmierzyć  Gwiazdeczki w tym tygodniu.

      Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce.

      Gwiazdeczki wykorzystując do tego kolorowe pisaki stworzyły piękne prace plastyczne. Efekty ich pracy możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

     • GRUPA GWIAZDECZKI

     • Przedszkolaki wykorzystując przepiekną słoneczną pogodę świetnie spędziły czas na świeżym powietrzu. Dzieci najchętniej bawią się na zewnątrz, jest to bowiem dobry sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni. Przedszkolaki mogą obserwować otaczający ich świat. Przedszkolny plac zabaw to doskonałe miejsce dla żywiołowych dzieci, mogą tam zawsze spożytkować nadmiar energii, ale także  poprawić swoją kondycję i koordynację ruchową. Zabawy ruchowe  dzieci mają pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka.

      Nasze Gwiazdeczki potrafią także bardzo aktywnie spędzać czas  w przedszkolnej  sali zabaw. Zobaczcie, jakie zabawy sprawiły naszym Przedszkolakom wiele radości.

     • GRUPA GWIAZDECZKI

     • "Popatrz na niebo - słoneczko świeci, a do Przedszkola wracają dzieci.

      Koniec wakacji, witaj Przedszkole

      Dzisiaj humory mamy wesołe".

      A tak nasze kochane Gwiazdeczki rozpoczęły zajęcia w przedszkolu po wakacjach.

     • GRUPA ANIOŁKI

     • Ostatnie dwa tygodnie Grupa Aniołków spędziła jak zawsze pracowicie. W pierwszym tygodniu września przypomnielismy sobie zasady panujące w naszej grupie, sprawdziliśmy kodeks pod którym każdy złożył swój odcisk ręki. Dużo rozmawialiśmy o koleżeństwie i integrowaliśmy się przy wspólnych grach i zabawach.
      W mijającym tygodniu poznaliśmy pracę architekta, projektowalismy dom, wykorzystując metodę globalnego czytania tworzyliśmy plan przedszkola i utrwalaliśmy kierunki (prawo, lewo) oraz położenie różnych przedmiotów. 5 LATKI wielozmyslowo poznawały też różne faktury i same tworzyły karty pracy wykorzystywane na zajęciach. Ćwiczyły koordynację, pracę zespołową poznawały nazwy przyborów szkolnych w języku angielskim oraz... jak same to określiły "szyły" różne wzory za pomocą sznurówki. Korzystając z pięknej pogody podziwiały przyrodę, uczyły się czym jest patriotyzm i miło spędzały czas w ogrodzie i na placu zabaw.

     • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

     • Nasze przedszkole przystąpiło w tym roku do projektu Piękna Nasza Polska cała. Jego celem jest poznanie naszej Ojczyzny tej dużej i tej lokalnej oraz wzbudzenia w dzieciach miłości i szacunku do własnego kraju.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Kalambury to świetna propozycja na zabawę dla każdego. Ta gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę dzieci do wspólnej zabawy. Gra w kalambury uczy kreatywnego myślenia, kojarzenia różnych haseł, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, pomaga ćwiczyć mowę ciała- wyrażać uczucia za pomocą min i gestów. Zobaczcie na poniższych zdjęciach, jak wyglądała zabawa w kalambury
      w naszym przedszkolu oraz co narysowały nasze kochane Przedszkolaki: Aneta - rekin;  Antoś- samolot; Oliwia - tygrys; Gabryś- pralka; Eliza - konik morski; Rysiu - goryl;  Milena - dinozaur;  Franuś - mis panda; Helena - koń;  Oskar - bocian;  Leon - Spider Man;  Radzio - Marshal Zosia Owcarz - Barbie;  Natasza - Papa Smerf;  Zosia Kudzia - Syrenka Ciocia - Buka z Muminków

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Wakacje to czas, który dzieciom kojarzy się z wędrówkami po lesie oraz łące, na której rosną różnorodne, kolorowe kwiaty. Nasze Przedszkolaki uwielbiają aktywności i odkrywanie świata poprzez doświadczenia i dlatego też tego dnia przeprowadziliśmy mały eksperyment przyrodniczy. Wykorzystując przepiękne, kolorowe kwiaty zebrane na łące oraz wałek do ciasta udało nam się stworzyć naturalne barwniki. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie. Przy okazji powstały też piękne kolorowe wzory. Efekty pracy Przedszkolaków możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Dzisiaj Przedszkolaki wykorzystując poranne godziny, gdy słoneczko jeszcze nie prażyło wybrały się na poszukiwanie łąkowych okazów. Były kwiaty, liście, trawy, które potem dzieci użyły do stworzenia kompozycji własnych obrazów. Efekt piękny 😍😍😍

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Dzisiaj w przedszkolu dominowała tematyka balonowa. Dzieci poznały budowę balonu oraz mechanizm jego działania, a następnie same tworzyły piękne kolorowe balony.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • W piątek w przedszkolu królowała WYOBRAŹNIA. Dzieci wymyślały różne nieistniejące w realu stworzenia.....co szło im całkiem nieźle, a wszystko to przy piosence "Wyspy z wyobraźni" . Przedszkolaki musiały także wymyślić historyjkę do fragmentu otrzymanego obrazka, a na koniec tworzyły plastyczne wariacje na ten temat.