• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Kalambury to świetna propozycja na zabawę dla każdego. Ta gra nie tylko rozwija wyobraźnię, ale też pomaga zaangażować większą grupę dzieci do wspólnej zabawy. Gra w kalambury uczy kreatywnego myślenia, kojarzenia różnych haseł, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, pomaga ćwiczyć mowę ciała- wyrażać uczucia za pomocą min i gestów. Zobaczcie na poniższych zdjęciach, jak wyglądała zabawa w kalambury
            w naszym przedszkolu oraz co narysowały nasze kochane Przedszkolaki: Aneta - rekin;  Antoś- samolot; Oliwia - tygrys; Gabryś- pralka; Eliza - konik morski; Rysiu - goryl;  Milena - dinozaur;  Franuś - mis panda; Helena - koń;  Oskar - bocian;  Leon - Spider Man;  Radzio - Marshal Zosia Owcarz - Barbie;  Natasza - Papa Smerf;  Zosia Kudzia - Syrenka Ciocia - Buka z Muminków

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Wakacje to czas, który dzieciom kojarzy się z wędrówkami po lesie oraz łące, na której rosną różnorodne, kolorowe kwiaty. Nasze Przedszkolaki uwielbiają aktywności i odkrywanie świata poprzez doświadczenia i dlatego też tego dnia przeprowadziliśmy mały eksperyment przyrodniczy. Wykorzystując przepiękne, kolorowe kwiaty zebrane na łące oraz wałek do ciasta udało nam się stworzyć naturalne barwniki. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem i poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie. Przy okazji powstały też piękne kolorowe wzory. Efekty pracy Przedszkolaków możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Dzisiaj Przedszkolaki wykorzystując poranne godziny, gdy słoneczko jeszcze nie prażyło wybrały się na poszukiwanie łąkowych okazów. Były kwiaty, liście, trawy, które potem dzieci użyły do stworzenia kompozycji własnych obrazów. Efekt piękny 😍😍😍

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Dzisiaj w przedszkolu dominowała tematyka balonowa. Dzieci poznały budowę balonu oraz mechanizm jego działania, a następnie same tworzyły piękne kolorowe balony.

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• W piątek w przedszkolu królowała WYOBRAŹNIA. Dzieci wymyślały różne nieistniejące w realu stworzenia.....co szło im całkiem nieźle, a wszystko to przy piosence "Wyspy z wyobraźni" . Przedszkolaki musiały także wymyślić historyjkę do fragmentu otrzymanego obrazka, a na koniec tworzyły plastyczne wariacje na ten temat.

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Ubiegły tydzień minął nam w leśnych plenerach i tematyce darów lasu. Dzieci zbierały dary natury szyszki, patyki, liście...borówki też:) A następnie tworzyły z nich las w pudełku, ramki oraz stworki dziwaki, które wkrótce zaprezentujemy. Praca na materiale naturalnym jest niezwykle ważna w rozwoju dziecka, uczy kreatywności, dzieci widza, że można stworzyć arcydzieło z czegoś co jest w zasięgu ręki. A co więcej krótka wyprawa do lasu daje możliwość obcowania pięknem przyrody i poznania flory i fauny.
            Przedszkolaki korzystając z gotowych papierowych szablonów i wykorzystując do tego otaczającą ich przyrodę: kwiaty, liście, drzewa, słońce, a także niesamowity krajobraz stworzyły niezwykły projekt artystyczny.   Dzieci po takich zajęciach wracają do domu bardzo wesołe. Nie ma nic piękniejszego niż roześmiane buzie Naszych Przedszkolaków - sama radość

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Zabawy dla dzieci powinny bawić, uczyć, a także rozładować nadmiar energii. Dzieci uwielbiają zabawy z chustą animacyjną. Samo pojawienie się chusty wprowadza wśród dzieci ekscytację i radość. Tego dnia dzieci wachlowały chustą w rytm muzyki, raz wolnej, raz szybkiej, chodziły po fali czy też bawiły się w kolorową karuzelę. W ramach kolejnej części naszego pirackiego cyklu dzieci wykonały przepiękne czapki pirackie. Papierowa czapka piracka z białym wizerunkiem oraz opaska na oko doskonale przemieniła naszych Przedszkolaków w prawdziwych piratów, morskich rozbójników.

• ZAJECIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Tego dnia Przedszkolaki miały do wykonania zadanie, które polegało na ułożeniu z sylab nazw różnych środków transportu. Następnie wykorzystując pokrywki od słoika wykonały łódkę, która utrzymywała się na wodzie. Dzieci pracowały z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem.

• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

• Przedszkolaki uczyły się o budowie żaglówki, a następnie miały okazję narysować swoją, własną, wymarzoną żaglówkę. Pomysłów na wykonanie, jak najlepszej żaglówki oczywiście nie brakowało. Tego dnia nie zabrakło również ćwiczeń gimnastycznych. Nasze Przedszkolaki wykazały się dużą aktywnością fizyczną i ogromnym zaangażowaniem w wykonaniu zadania.