• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Będąc nadal w tematyce podwodnego świata dzieci skupiły się na wykonaniu cudnego stworzenia jakim jest wieloryb. Najpierw pomalowały na niebiesko kubki, następnie wycinały z szablonu oczy oraz płetwy, a na końcu przyklejały gotowe elementy tak by powstał prześliczny wieloryb. Nasze Przedszkolaki uwielbiają bawić się także na świeżym powietrzu, jest to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, doskonalenie zdolności manualnych oraz lepsze poznanie otaczającego ich świata. Możliwości zabaw na świeżym powietrzu było mnóstwo: zabawa w berka, plecienie wianków z kwiatów, gra w piłkę, zabawa w chowanego itp. Dzieci były zachwycone wspólnie spędzonym czasem na świeżym powietrzu.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • W tym tygodniu w grupie dzieci młodszych królowały lody w różnej formie. Były prace plastyczne, podczas których ćwiczyliśmy paluszki formując kuleczki z plasteliny, doskonaliliśmy chwyt używając pipety. Pobudzaliśmy kreatywność tworząc różne smaki, a także mieszaliśmy kolory. Było lodowe memo oraz kodowanie. A popołudniami szaleliśmy w przedszkolnym ogrodzie, bawiąc się w chowanego i gonionego. Czegóż chcieć więcej...

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • W tym tygodniu przedszkolaki przeniosły się do podwodnego świata i poznały morskie zwierzęta. Wykorzystując papierowe talerzyki oraz patyczki po lodach dzieci wykonały przepiękne wędrujące meduzy. Najpierw pomalowały wybranym kolorem farby talerzyki, a następnie z kolorowego papieru powycinały długie paski, czyli macki oraz oczy. Gdy farba na talerzyku wyschła przykleiły wycięte elementy, macki od dołu, a oczy na powierzchni talerzyka i w ten oto cudowny sposób powstały niesamowite meduzy, które możemy podziwiać na poniższych zdjęciach.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • A TO JUŻ KOLEJNA BARDZO CIEKAWA PROPOZYCJA NA WYKORZYSTANIE PAPIEROWEGO TALERZYKA DO WYKONANIA PRACY PLASTYCZNEJ - AKWARIUM. PRZEDSZKOLAKI NAJPIERW POMALOWAŁY TALERZYKI NA NIEBIESKO, A NASTĘPNIE Z KOLOROWEGO PAPIERU WYCINAŁY RYBKI ORAZ WODOROSTY BY W EFEKCIE KOŃCOWYM POWSTAŁY BARDZO CIEKAWE PRACE. TO ZADANIE DOSTARCZYŁO DZIECIOM DUŻO DOBREJ ZABAWY , A TAKŻE WYZWOLIŁO KREATYWNOŚĆ I RADOŚC TWORZENIA. KOLEJNYM WYZWANIEM TEGO DNIA BYŁO STWORZENIE MORZA W SŁOIKU. DZIECIOM UDAŁO SIĘ WYKONAĆ PRACE, KTÓRE ODZNACZAJĄ SIĘ NIEPOWTARZALNOŚCIĄ. JESTEŚMY POD OGROMNYM WRAŻNIENIEM . DZIĘKI TAKIM DEKORACJOM WSPOMNIENIA Z WAKACJI Z PEWNOŚCIĄ ODŻYJĄ NA NOWO.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • DZISIAJ PRZEDSZKOLAKI WYKONAŁY BARDZO POMYSŁOWĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ - MEWĘ Z PAPIEROWEGO TALERZYKA. JEST TO IDEALNA ZABAWA DLA DZIECIAKÓW. JAK ZWYKLE NASZYM PRZEDSZKOLAKOM POMYSŁÓW NA WYKONANIE NAJPIĘKNIEJSZEJ MEWY NIE BRAKOWAŁO.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Dzień tęczy w przedszkolu - praca plastyczna. Wyklejanie plasteliną to świetna propozycja dla dzieci. Lepienie, ugniatanie i wyklejanie rozmaitych plastelinowych kształtów daje dzieciom wiele możliwości, a także ćwiczy wyobraźnie i kreatywność. W pracach plastycznych najciekawsza, czyli najbardziej zachęcająca do zabawy jest różnorodność, a wykorzystywanie różnych technik, narzędzi i materiałów takich jak plastelina przynosi nieoczekiwane efekty. Zobaczcie na przepiękne tęcze, jakie stworzyły nasze kochane przedszkolaki.

      ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • W piątek przedszkolaki przypomniały sobie mieszkańców łąki. Wykonały przepiękne prace plastyczne przedstawiające niektórych mieszkańców łąki: pająka, motyla, czy też biedronkę. Aby poćwiczyć zdolność manualną wyklejali ich z plasteliny. Dzięki temu zadaniu dzieci utrwaliły sobie w pamięci mieszkańców łąki, znajomość kolorów, a ponadto rozwinęły swoje umiejętności plastyczne. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tych niesamowitych prac plastycznych. Brawo przedszkolaki!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - PODWODNY ŚWIAT

     • Nasze kochane przedszkolaki za sprawą wesołych, barwnych animacji i wspaniałych zabaw przeniosły się na chwilę w morskie głębie, poznając podwodny świat. Wszyscy mogli choć na chwilę wyruszyć w niezapomnianą podróż w głębiny mórz i oceanów, aby pooglądać żyjące tam zwierzęta. Ta niezapomniana podróż na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

     • Zajęcia w naszym przedszkolu - urodzinki

     • Środa była dniem pełnym wrażeń. W tym dniu 7 dzieci świętowało swoje urodzinki: Antosia, Lenka, Zosia, Jeremiasz, Oliwier, Franiu oraz Antoś. Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia. Jak zawsze nie zabrakło naszej urodzinowej piosenki, podczas której wszyscy solenizanci mogli poczuć się wyjątkowo. Tym miłym chwilom towarzyszyło spożywanie urodzinowego tortu. Były również wspólne zabawy, które wywoływały uśmiech na twarzach uczestników uroczystości. To był wspaniały, niezapomniany dzień dla wszystkich dzieci. Wszystkim solenizantom życzymy 100 lat! 🌹🎂

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Zajęcia w ogrodzie poznajemy właściwości cieczy nienewtonowskiej .

      W tym dniu bawiliśmy się cieczą nienewtonowską. Brzmi naukowo, a jest to zwykła mąka ziemniaczana wymieszana z wodą. Ciecz pod wpływem nacisku zamienia sie w ciało stałe. Zwykła ciecz, jak np. woda pod wpływem nacisku rozpływa sie na boki, a ta ciecz zmienia swoje właściwości. Gdy dzieci ja mocno ściskały w dłoni twardniała, jednak po rozluźnieniu spływała im między palcami. Jak widać na zdjęciach to świetna zabawa, super doświadczenie i ćwiczenie manualne.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - URODZINKI

     • Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci solenizantów. To ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. W tym tygodniu obchodziliśmy wyjątkowe, bo grupowe urodziny: Nataszki, Helenki ,Elizki, Nadii, Zosi, Kamila, Oskara, Anetki, Oliwki i Wojtusia. Tego dnia wszystkie dzieci były bardzo przejęte, śpiewały "sto lat", składały życzenia "wszystkiego najlepszego", były wesołe zabawy urodzinowe a na koniec pałaszowanie smakołyków przygotowanych przez rodziców. Ten dzień był wyjątkowy i pełen radości dla wszystkich. Wszystkim solenizantom życzymy: przygód wspaniałych, przyjaciół doskonałych, góry słodkości i samych radości!!!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • DZISIAJ PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTOWAŁY I TWORZYŁY ZABAWKI Z MĄKI ZIEMNIACZANEJ. POWSTAŁY W TEN SPOSÓB PRZEŚLICZNE GNIOTKI DO ZABAWY, KTÓRE DZIECI MOGŁY OZDOBIC WEDŁUG WŁASNEGO POMYSŁU . ZABAWY TEGO TYPU NIE TYLKO PRZYNOSZĄ OGROMNĄ RADOŚĆ , ALE RÓWNIEŻ ROZWIJAJĄ KREATYWNOŚĆ, POBUDZAJĄ WYOBRAŹNIĘ I UCZĄ KONCENTRACJI. GNIOTEK TO SUPER ZABAWA SENSORYCZNA .

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 06.07.2020

     • Dzisiaj dzieci poznały nowa technikę, a mianowicie malowanie bibułą. Technika ta polega na wykorzystaniu naturalnego barwnika. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, a ich zadaniem było namalowanie łąki Powstały naprawdę piękne abstrakcyjne dzieła.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 03.07.2020

     • Dzisiaj w przedszkolu dzieci wykonały według własnego pomysłu przepiękne biedronki i pszczółki. Zostały one wykonane z kamyczków, a następnie pokolorowane. Biedronki i pszczółki posłużyły, jako elementy do gry na zasadach gry kółko i krzyżyk Jest to bardzo fajna gra dla całej rodziny na wakacyjny czas. Alternatywa dla gier komputerowych, ponadczasowa gra, która w rewelacyjny sposób integruje całą rodzinę. Zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pokazania gier i zabaw z ich lat dzieciństwa. Prosimy o fotorelację.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

     • Nasze Przedszkolaki zapoznały się z nową techniką plastyczną-malowanie farbami techniką "mokre w mokrym". Dzieci malowały na mokrym papierze używając mocno rozcieńczonych farb. Malując w taki sposób powstały bardzo ciekawe, nietypowe efekty. Końcowy efekt pracy Przedszkolaków budzi nasz ogromny podziw.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 26.06.2020

     • W piątek do naszego przedszkola zawitała Wielka Parada Smoków. To jedyne w swoim rodzaju kolorowe, smocze święto. Nasze przedszkolaki były dumne ze swojego dzieła, a smoki wzbudzały zachwyt wszystkich uczestników parady.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 1.07.2020

     • Nasze Przedszkolaki  bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach muzycznych. Lubią tworzyć muzykę wykorzystując różne instrumenty. Podobają się im także zajęcia plastyczne, w których tworzą kreatywne pracę. Gdy tylko pogoda pozwala dzieci korzystają z ogrodu znajdującego się przy przedszkolu.