• ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 19.06.2020

     • W tym tygodniu w przedszkolu obchodziliśmy tydzień afrykański. Każdy dzień tygodnia przynosił nowe wyzwania. Dzieci poznawały kraj, kulturę, obyczaje, krajobrazy oraz zwierzęta afrykańskie. Rozwijały twórczość plastyczną tworząc niezwykły "krajobraz afrykański".
      W piątek z kolei przedszkolaki podsumowały cały tydzień. Dzieci wykonały ozdoby afrykańskie, naszyjniki, a także przecudowne afrykańskie maski, wszystko mieniło się wielością barw, co jest charakterystyczne dla tego kontynentu. A na zakończenie dnia śpiewały oraz tańczyły do tradycyjnej, afrykańskiej, bębniowej muzyki.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 18.06.2020

     • Dzisiaj nasze przedszkolaki poznawały zakątki gorącej i dzikiej Afryki. Podczas zajęć dzieci oglądały ilustracje ukazujące zwierzęta i krajobrazy afrykańskie. Następnie bawiąc się barwami wykonały niezwykle efektowną pracę plastyczną "afrykański krajobraz". Ta praca jest świetnym podsumowaniem nabytej wiedzy o Afryce. Wszyscy byli zachwyceni efektem końcowym

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 16.06.2020 CZERWONA WYSPA - MADAGASKAR

     • Dziś przedszkolaki przeniosły się wirtualnie na Czerwoną Wyspę czyli Madagaskar. Dowiedziały się, że mieszkańcy Madagaskaru to Malgasze, którzy posługują się językiem malgaskim i jego dialektami. Madagaskar w ich języku oznacza zaś "kraniec ziemi". To kraj, który położony jest na największej afrykańskiej wyspie, jest tam zawsze ciepło i nigdy nie pada śnieg. Żyją tam zwierzęta, których nie można spotkać w żadnym innym miejscu na świecie, a są to między innymi dobrze znane wszystkim dzieciom lemury. Czy wiecie może, jakim zwierzątkiem jest "Król Julian" z bajki Madagaskar? To właśnie jest lemur. Szkoda tylko, że ten kraj jest tak bardzo daleko od nas:)

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 05.06.2020

     • 5 czerwca był dniem bardzo pracowitym dla przedszkolaków. Dzieci tego dnia wykonały mnóstwo różnych, ciekawych rzeczy, ale najważniejsze tego dnia było zdecydowanie to, że choć przez chwilę mogli poczuć się, jak prawdziwi indianie. Przedszkolaki same zrobiły pięknych indian, a nawet udało im się stworzyć indiańskie wioski. Prace są naprawdę bardzo ciekawe . Nie zabrakło również tańców i zabawy przy muzyce 😊

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU 05.06.2020

     • TEN DZIEŃ BYŁ PEŁEN WRAŻEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓW. PONIEWAŻ DZIECIOM UDAŁO SIĘ PRZEJŚĆ WZOROWO WSZYSTKIE PRÓBY W NAGRODĘ OTRZYMAŁY CERTYFIKAT NADANIA INDIAŃSKIEGO IMIENIA. WYKONAŁY WŁASNORĘCZNIE INDIAŃSKI INSTRUMENT - DESZCZOWNICĘ, ABY NASTĘPNIE Z JEGO POMOCĄ PODCZAS SPECJALNEGO TAŃCA IDNIAŃSKIEGO WYWOŁAĆ DESZCZ.DZIECI ŚWIETNIE ODNALAZŁY SIĘ W ŚWIECIE INDIAN. BĘDA DŁUGO WSPOMINAĆ TE NIEZAPOMNIANE CHWILE. 
      W PIĄTEK NIE ZABRAKŁO TAKŻE ŚWIETNEJ ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 03.06.2020

     • W środę Przedszkolaki poznały dzieci mieszkające na całym świecie. Uczyły się tolerancji i szacunku do innych ludzi. Wykonały także wspólny plakat "Bo świat to my". Praca jest niesamowita. Brawo Przedszkolaki!!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 03.06.2020

     • DZIŚ JESTESMY INDIANAMI I TAŃCZYMY TANIEC NASZ W PRZÓD LECIUTKO POCHYLONY IDZIE
      W KOLE KAŻDY Z NAS....DZIŚ JESTEŚMY INDIANAMI KAŻDY Z NAS PIÓROPUSZ MA. TANIEC INDIAN TAŃCZYĆ CHCEMY, DLA NAS TA MUZYKA GRA...….

      HEJA, HEJA ! TEN OKRZYK TO JEST INDIAN ZNAK.    
      To był niezwykły dzień w przedszkolu, dzieci poznały życie i kulturę Indian, mieszkały w tipi i jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka, indiański taniec oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 02.06.2020

     • "WESOŁYM KROKIEM", czyli wesołe zabawy przedszkolaków w indiańskiej wiosce - tak wyglądał nasz dzisiejszy dzień. Na początku przedszkolaki wykonały piękne, kolorowe opaski, które stały się bazą dla pióropuszy. Następnie dzieci musiały pokonac indiańską ścieżkę prób: tropienie, indiańskie rytmy, skradanie, znaki dymne, polowanie na zająca oraz taniec deszczu. Gdzy dzieciom już  w końcu udało sie zaliczyć scieżkę prób, odbyła się wielka uroczystość nadania indiańskich imion wszystkim przedszkolakom. A na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wykonały indiańskie tańce połamańce. To był dzień pełen niezwykłych wrażeń. Dzieci świetnie się bawiły.

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 01.06.2020 - DZIEŃ DZIECKA

     •  Dzisiaj nasze kochane przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka. Piękna słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory dzieci sprawiły, że dzień upłynął bardzo miło i przyjemnie. Było wspólne śpiewanie, robienie baniek mydlanych, dobrej zabawy tego dnia nie brakowało. To był bardzo udany dzień, szkoda tylko, że Dzień dziecka jest raz w roku...                                                                                                                                                                                                         Wszystkim dzieciom z okazji dnia Dziecka życzymy spełnienia marzeń!!!

     • ZAJĘCIA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 01.06.2020 - DZIEŃ DZIECKA

     • Tak wyglądał u nas Dzień Dziecka. Radości i zabaw nie było końca. Cieszymy się, że jesteście z nami kochane Przedszkolaki, bo bez Was ten dzień by się nie udał.                                                                                                  Życzymy wszystkim Dzieciom, aby wasze dzieciństwo było, jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!!!!