• Andrzejki 2019

• Dawno, dawno temu w przedostatni dzień listopada, w św. Andrzeja wszystkie dzieci wróżyły sobie, aby dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości. Tego dnia przenieśliśmy się w tajemniczy świat wróżb, marzeń i fantazji, lecz by wróżby i życzenia spełniły się musimy wypowiedzieć zaklęcie:
            Hokus-Pokus, Czary-Mary
            Niech się spełnią andrzejkowe czary.

• Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Wadowicach

• Sami możemy zrobić coś dobrego dołączając się do akcji charytatywnej. Jak co roku chcemy podzielić się dobrem z Domem Samotnej Matki w Wadowicach, przy wyjściu będzie ustawiony kosz na dary (lista potrzebnych rzeczy będzie wywieszona na tablicy.)

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach a także wykonały prace plastyczno - techniczne.

• Pan Policjant

• W miniony piątek nasze przedszkole odwiedził pan Policjant, który przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę swojej pracy.Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania panu Dawidowi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY!!!

• Zwierzę to nie zabawka!

• Podczas wczorajszych zajęć dzieci odwiedził piesek. Dzieciom wytłumaczono, że zwierzę to nie zabawka i opieka nad czworonogiem to wielka odpowiedzialność. Zabawa to jedno ale ważne jest aby dziecko wiedziało, że z psem trzeba codziennie wychodzić na spacery, karmić go, sprzątać po nim, chodzić z nim do weterynarza, kąpać i wiele innych czynności, o których trzeba pamiętać.

• Dzień postaci z bajek

• W dniu 05 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w krainę pełną postaci z bajek.

• Dzień Niepodległości

• 8 listopada odbyły się w naszym Przedszkolu uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polaków. Głównym celem jest przekazanie dzieciom świadomości narodowej, kształtowanie postawy patriotyzmu oraz rozbudzenie szacunku dla symboli narodowych. Całe przedszkole wspólnie odśpiewało hymn narodowy oraz zaprezentowali wiersz pt.: "Katechizm dziecka polskiego" W. Bełzy. Każda z grup także zaprezentowała pieśń patriotyczną. Na koniec uroczystości dzieci udały się przed mucharski "Obelisk" zapalić znicze - w pamięci za zmarłych walczących o naszą Ojczyznę.

• Dzień Poczty Polskiej

• 17 października - Dzień Poczty Polskiej, grupa Słoneczek wybrała się na pobliską pocztę, zapoznali się z pracą listonosza, funkcją poczty polskiej, jak i gdzie wysyłamy listy.

• Pasowanie na Starszaka

• 25 października dzieci z grupy Aniołki  zostały pasowane na Starszków. W tak ważnym dniu do przedszkola przybyli rodzice, rodzeństwo a także dziadkowie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie a także taneczne. Po występach i gromkich brawach przyszedł czas na ślubowanie. Starszaki otrzymały dyplomy a także rożki obfitości. Życzymy im, aby Ich dzieciństwu nadal towarzyszyły: zabawa, uśmiech, zadowolenie nawet z małych sukcesów. Aby pozostały takie jakie są - wspaniałe i radosne!