• ANIOŁKI

• Jak nam minął kwiecień pytacie?

Ano jak zawsze pracowicie.

Pierwszy krótszy tydzień poświęciliśmy rozmowom o zwierzętach domowych. Aniołki opowiadały o swoich ulubieńcach i tym jak się o nie troszczą. Uczyliśmy się jak zachować się, gdy spotkamy psa, którego nie znamy lub co gorsza, który jest agresywny.

Kolejny tydzień spędziliśmy w zagrodzie wiejskiej… szkoda, że tylko wirtualnie. Rozmawialiśmy o zwierzętach w gospodarstwie i tym, co od nich otrzymujemy. Z rzeczy praktycznych wiemy już jak wydoić krowę i jaką drogę mleko od krowy pokonuje by dotrzeć do naszych domów. Po angielsku znamy wszystkie wiejskie zwierzęta i świetnie bawimy się w kurczaka uciekającego przed lisem.

W następnym tygodniu uczyliśmy się o ziemi, o tym jak wygląda, kto na niej żyje i gdzie jest nasza miejscowość. Przede wszystkim rozmawialiśmy o tym, co zrobić by wokół nas było piękniej i czyściej. Nasze parapetowe uprawy szaleją. Fasolka w tym tygodniu wyląduje w kuchennej zupie J miejmy nadzieję, że majowy weekend i brak opieki z naszej strony jej nie zaszkodził. Koniec tygodnia świętowaliśmy sprzątając najbliższą okolicę. Na szczęście śmieci nie było dużo.

Koniec kwietnia miał być teatrzykowy, ale musieliśmy zmienić plany i zamieniliśmy go na tydzień patriotyczny. Mówiliśmy o domach, porównywaliśmy wielkości i architekturę różnych zakątków świata i Polski. Poznaliśmy miejsce Polski w Europie i świecie. Przypominaliśmy sobie o symbolach narodowych, a tworząc prace plastyczne ćwiczyliśmy wycinanie i wydzieranie przede wszystkim. Odwiedziliśmy też miejscową bibliotekę, co zawsze jest sporym wydarzeniem.

Czego uczymy się w maju w grupie czterolatków?

Tydzień 35: Na majowej łące

Piękna pogoda mam nadzieję spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i poznawć pięno przyrody. Zamienimy się w małych zielonych detektywów i będziemy śledzić życie roślin i owadów.

1. Króluje maj
          2. Kwietna łąka
          3. Stokrotki i rumianki
          4. Łąka jest piękna
          5. Kto mieszka na łące?

Tydzień 36: Gdzie pracują rodzice?

W tym tygodniu będziemy się chwalić tym, co rodzice robią. Jaką mają pracę a może pasję. Może odwiedzi nas jakiś miły gość….może my się wybierzemy z wizytą. Może będziemy oglądać jak wyglądali nasi rodzice jako dzieci.

1. Praca moich rodziców
          2. Jestem malarzem
          3. Każda praca jest potrzebna
          4. Wesołe zabawy
          5. Mój przyszły zawód

Tydzień 37: Kocham mamę i tatę

Pracowity tydzień pełen niespodzianek, których nie zamierzamy na razie zdradzać.

1. Dzień Pszczoły
          2. Zabawy z rodzicami
          3. Moi rodzice
          4. Wspólne zakupy