• PROMYCZKI

• Luty z Promyczkami

Za nami kolejny zimowy miesiąc. W lutym nie zabrakło u Promyczków dobrej zabawy, nauki i atrakcji. Pierwszy tydzień lutego spędziliśmy na poznawaniu nieba, gwiazd i planet. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się astronom oraz stworzyliśmy wspólnymi siłami rakietę kosmiczną.
          8 lutego odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w strojach “nie z tej ziemi”. To była naprawdę kosmiczna zabawa. W tym dniu wspominaliśmy też tradycje związane z Tłustym Czwartkiem. Każdy Promyczek obowiązkowo musiał spróbować pysznego pączka.
          W następnym tygodniu zachwycaliśmy się siłami natury, odkrywaliśmy skarby ziemi, poznaliśmy cztery żywioły wodę, ogień, ziemię i powietrze. Dzieci przyglądały się eksperymentom, które bardzo ich zaciekawiły.
          Druga połowa lutego upłynęła pod znakiem ciekawych podróży w najdalsze zakątki świata. Poznaliśmy mieszkańców dalekiej Północy oraz ciepłych krajów takich jak Afryka. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zamieszkują te obszary.
          Teraz już wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny i pierwsze ciepłe promyczki słońca i już nie możemy się doczekać zabaw na naszym przedszkolnym placu zabaw.

Nasze marcowe tematy:
          Nadchodzi wiosna
          -Słońce mocniej grzeje
          -Pierwsze rośliny
          -Powroty ptaków
          -Wiosenne porządki

-Marcowa zupa

Wiosna tuż-tuż
          -Praca rolnika
          -Co się dzieje w kurniku?
          -Co się dzieje w zagrodzie?
          -Co się dzieje na polu?
          -Rolnik producent żywności