• KRAINA KRASNOLUDKÓW

• Klub Dziecięcy Kraina Krasnoludków działa przy Przedszkolu Prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek i zapewnia dzieciom świetne warunki rozwoju i opieki.

Klub dziecięcy jest jedną z najlepszych form opieki nad małymi dziećmi w wieku do 2,5-3 lat.

Profesjonalnie przygotowani opiekunowie grup zaspokajają potrzeby małego dziecka i dbają o jego wszechstronny rozwój. Mają przy tym mnóstwo pomysłów, ogromną bazę wierszyków, piosenek i zabaw ruchowych dostosowanych do wieku maluszków.

Naszym założeniem jest jak najlepiej przygotować dzieci do dalszej edukacji w przedszkolu, a ramowy rozkład dnia oraz proponowane  zajęcia  mimo  tego,  że dostosowane do  potrzeb  najmłodszych  przypominają te  prowadzone w przedszkolu.

Kraina Krasnoludków to grupa dzieci od  1  roku  życia do 3 lat. W  klubiku  nauczyciele  pomagają  maluszkom odkrywać  świat  poprzez  zabawę. Chcą, aby miały kontakt  z innymi dziećmi i  budowały z nimi właściwe relacje,a tym samym uczyły się funkcjonowania w grupie. Starają się też o to, aby dzieci były coraz bardziej samodzielnei wdrażały się w rytm codziennego dnia.

Styczeń

Styczeń w grupie Krasnoludków przyniósł wiele ciekawych atrakcji. W pierwszych dniach dzieci z entuzjazmem wspominały powitanie nowego roku oraz klubikową zabawę sylwestrową.

17 stycznia odwiedziła nas grupa teatralna ze szkoły podstawowej w Zembrzycach pod opieką mgr. Barbary Cyganik. Dzieci zaprezentowały spektakl pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków ". Grupa oglądała przedstawienie w skupieniu i zainteresowaniu.

19 stycznia Krasnoludki zaprezentowały skecz pt. ,, Babcia, Dziadek i wnuczkowie".

Było dużo śmiechu i zabawy. Dzieci przy pomocy cioć wykonały piękne rysunki i laurki oraz kolorowy bukiet z makaronów.

25 stycznia bawiliśmy się na Balu Karnawałowym. Krasnoludki zaprezentowały swoje przebrania w świetle nastrojowych reflektorów. Tańcom i radości nie było końca.

WYCHOWAWCA: JOLANTA KALIŃSKA, MAJA SZOTA