• ĆWICZENIA Z MOTORYKI MAŁEJ

•  GRUPA GWIAZDECZKI

Ćwiczenia z motoryki małej, czyli zabawy usprawniające rozwój dłoni i paluszków. Dla dzieci to wręcz wymarzona zabawa.

• DZIEŃ DINOZAURA

• Gwiazdeczki i Słoneczka świętują dzień  dinozaura w przedszkolu

To był niezwykły tydzień w przedszkolu, dużo rozmawialismy o prehistorycznych stworach, ktore kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne zarówno grupowo jak i indywidualnie, a także miały okazję wzięcia udziału w różnych zabawach ruchowych wcielając się w role dinozaurów. Na znak obchodzenia tego "święta" zrobiliśmy bardzo ciekawe zielone opaski. Przedszkolaki obejrzały  film pokazujący wędrówki dinozaurów, bawiliśmy się  w paleontologów i wspólnie  dokonaliśmy " wykopalisk", dzięki którym dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądały dinozaury. Były też poszukiwania szkieletów oraz mamy Dino i jej maluszka. Panowała atmosfera zabawy i radości a na zakończenie były "dino-medale"

• GRUPA ANIOŁKI W ŚWIECIE DINOZAURÓW

To był dzień niezwykłych stworzeń - dinozaurów. Dzieci mogły się przenieść do prehistorycznych czasów. Aniołki przyniosły swoje "dino-skarby" i miały okazję zaprezentować  je wszystkim. Dużo rozmawialiśmy o ich życiu, słuchaliśmy ich odgłosów, było wspólne oglądanie prezentacji multimedialnej, zabawa ruchowo-naśladowcza przy muzyce, sesja zdjęciowa w stroju dinozaura. Przedszkolaki przygotowały też pyszne ciasteczka w kształcie dinozaurów, a potem była degustacja własnoręcznie przygotowanych wypieków. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i radością. Była też wystawa prac plastycznych dzieci oraz coś naprawdę niezwykłego "świat dinozaurów zamknięty w szkle". A na zakończenie dnia  Aniołki otrzymały "dino -medale".

• GRUPA PROMYCZKI- DZIEŃ DINOZAURA

• W tym tygodniu w przedszkolu odbywały się dni Dinozaura, dlatego też dużo rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Z  tej też okazji dzieci uczestniczyły  w różnych zabawach  plastycznych. Dobrą zabawą  dla wszystkich okazał się spacer dinozaurów, zabawa ruchowo - naśladowcza przy muzyce. Dzieci miały również przyjemność przygotować pyszne ciasteczka w kształcie dinozaurów. Promyczki pracowały z dużym zaangażowaniem i radością, a na koniec zostało przedszkolakom jeszcze jedno zadanie do wykonania a mianowicie spałaszowanie upieczonych ciasteczek. Była też sesja zdjęciowa w stroju dinozaura. Dzień zakończył się  miłą niespodzianką - wszyscy bowiem otrzymali "dino-medale".

• GRUPA PROMYCZKI- WALENTYNKI

• Walentynki to wyjątkowy dzień, dla najmłodszych był okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło mogą ze sobą spędzać czas. Grupa Promyczki rozpoczęła świętowanie od zabaw z sercami w roli głównej, były tez zabawy plastyczne, ruchowe, konkursy. Serca, Serducha i Serduszka królowały wszędzie.

• GRUPA SŁONECZKA

• Przedszkolaczki wyjątkowo aktywnie spędzają  czas, uwielbiają  wszystkie możliwe formy aktywności od zajęć  gimnastycznych, po prace plastyczne, układanie puzzli. Najważniejszy  dla dzieciaków  jest jednak  wspólnie  spędzony czas, to jest  gwarancja dobrej zabawy i zawsze wywołuje  uśmiech na ich twarzach.

• GRUPA SŁONECZKA - GRUPOWE URODZINKI

• Tradycyjnie ten dzień w przedszkolu był wyjątkowy. Wspólne świętowanie urodzin  jest zawsze okazją do świetnej zabawy. Przedszkolaki  pięknie odśpiewały  STO LAT, złożyły solenizantom najlepsze życzenia, były   tańce, było mnóstwo radości, nie zabrakło też słodkiej niespodzianki. Wszyscy na długo zapamiętają ten dzień.  Samych takich  radosnych dni !!!

• Przedszkolaki aktywnie spędzają czas

• Grupa Słoneczek spędza czas na zabawach w sali basenowej. Dzieci uwielbiają również spacery, dlatego korzystając z dobrej pogody udaliśmy się na wędrówkę po okolicy, swawole na świeżym powietrzu to najlepsza forma aktywności ruchowej dla dzieci.

• Karnawał z Magikiem

• Z okazji karnawału mieliśmy okazje goscić Magika. Dzieci z zachwytem podziwiały profesjonalne efekty magiczne, takie jak unoszący się stół, latające przedmioty i wiele innych. Przedszkolaki  bardzo aktywnie uczestniczyły w pokazie asystując w prezentowanych sztuczkach magicznych. Byliśmy w świecie czarów i magii.

• Urodzinki Juleczki i Wiktorka-Grupa "ANIOŁKI"

• Urodziny to dla każdego dziecka szczególne wydarzenie.W tym dniu nasi jubilaci otrzymali od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń, zaśpiewaliśmy najpiękniejsze STO Lat! Był tez słodki poczęstunek.

• WALENTYNKI

• Dzisiaj mamy Walentynki !!! W piątek 14 lutego obchodziliśmy Walentynki.Grupa Aniołki ubrała się na czerwono, wszyscy wyglądali przepięknie, dzień upłynął nam w radosnej atmosferze.